Вводитимуться спеціальні бали: українцям розповіли, як почнуть нараховувати пенсії

Вводитимуться спеціальні бали: українцям розповіли, як почнуть нараховувати пенсії

Шмигаль розкрив подробиці нової пенсійної реформи та описав процес індексації пенсій.

Незабаром, 1 березня 2024 року, Україна планує провести індексацію пенсій для своїх громадян.

Докладніше про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує finance.ua.

Суть пенсійної реформи полягає в тому, що людина, яка вийшла на пенсію минулого року, отримуватиме пенсію у розмірі близько 5,5-6 тисяч гривень, у той час як та, яка вийшла на пенсію у 2001 році, отримуватиме пенсію у розмірі 3,6-3,7 тисячі гривень.

«Традиційно 1 березня відбудеться індексація пенсій для громадян України, як це відбувалося у попередні роки. Ми робитимемо це і цього року, але ми зробимо це справедливіше. Ми хочемо, щоб солідарна пенсія для українців була зрозумілою, прозорою та становила 30% від середнього заробітку. Запроваджується система балів, коли пенсія стає дуже справедливою», — сказав прем’єр.

Однак, щоб усунути таку нерівну ситуацію, запровадження нової системи балів дозволить вирівняти пенсії вчителів, лікарів та інших категорій громадян, які раніше мали стабільні заробітні плати. Вони матимуть змогу отримувати пенсії, що відповідають сучасним стандартам. Проіндексовані пенсії будуть однаковими для всіх, незалежно від часу виходу на пенсію.

Прем’єр-міністр України наголосив, що дана система індексації пенсій є справедливою і застосовуватиметься для всіх людей, які пройшли однаковий життєвий шлях.

Таким чином, нова пенсійна реформа передбачає проведення справедливої ​​індексації пенсій, яка дозволить усунути нерівність та забезпечити однаковий рівень пенсій для всіх громадян незалежно від часу виходу на пенсію.

Це рішення покликане покращити умови життя пенсіонерів та підняти рівень їх доходів. Прем’єр-міністр зазначив, що особливу увагу буде приділено вчителям, лікарям та іншим професіям, де заробітна плата була стабільною, щоб їхні пенсії відповідали вкладу цих людей у ​​суспільство.

Читайте також  Безкоштовно ніхто не буде роздавати вакцину від коронавіруса, - Степанов

Індексація пенсій до сучасного рівня допоможе знизити нерівність між різними поколіннями пенсіонерів та створить більш справедливу систему соціального захисту громадян. Цей крок є частиною зусиль уряду покращити життя громадян України та забезпечити їх гідним рівнем життя у літньому віці.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело