Долар тримає в напрузі українців, експерти сказали про ситуацію в обмінниках”: чи варто очікувати на “сюрприз” вже у ці вихідні?

Долар тримає в напрузі українців, експерти сказали про ситуацію в обмінниках”: чи варто очікувати на “сюрприз” вже у ці вихідні?

Цей тиждень на валютному ринку минув відносно спокійно. Навіть інтрига навколо тексту Стратегії НБУ щодо пом’якшення валютних обмежень, переходу до гнучкішого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування, який чиновники Нацбанку обіцяли опублікувати до 7 липня 2023 року, не принесла особливої напруги на ринок.

Як інформує “Мінфін”, прописуючи план дій на валютному ринку, НБУ обмежився спільною «дорожньою мапою» без реальної конкретики. Це дозволило регулятору, з одного боку, виконати вимогу МВФ щодо програми розширеного фінансування. А з іншого — зберегти можливість маневру в частині реакції на економічні реалії.

Поступово починає працювати і весь комплекс рішень Нацбанку щодо боротьби зі штучно створеним ажіотажем навколо зношених купюр, а також варіантом багатьох курсів обмінок за «білими» і «синіми» доларовими банкнотами.

Хоча не можна сказати, що тепер це питання вже повністю вирішене. Періодично, особливо в регіонах, частина обмінок намагаються й надалі заробляти на «негарних» доларах.

Але якщо регулятору вдасться повністю викорінити це явище, він покаже всім клієнтам, хто ж головний на нашому валютному ринку — НБУ чи «бариги». І це дуже важливе питання навіть у мирний час, не кажучи вже про воєнний.

Читайте також  Ціна нафти Brent піднялася вище 57 доларів за барель

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело