“Долар масово відмовляються приймати, названо причини ситуації”: експерти сказали, чи втратять українці свої заощадження

“Долар масово відмовляються приймати в обмінниках, названо причини загрозливої ситуації”: експерти сказали, чи втратять українці свої заощадження

Українці масово скаржаться, що їм відмовляли в обміні доларів за номінальною вартістю. При найменшому відхиленні стану банкноти від ідеального вони або взагалі її не беруть, або беруть з великою комісією. Таким чином, люди втрачають на кожній банкноті від 10% її вартості.

Як інформує “biz.today.ua”, таке явище зараз не поодиноке, а масове.

Наприклад, за долари старого зразка, випущені до 1996 року, взагалі не варто сподіватися виручити їхню номінальну вартість. У кращому вивадку, у вас їх приймуть із 14% комісією, тобто, сотенну купюру візьмуть за ціною 86 доларів. Те саме і з новішими банкнотами. Найменше відхилення стану банкноти від ідеального вже є приймальникам підставою для зниження її вартості.

“Це абсолютно нормальна практика – 14% комісії за прийом у банках… До 1996 – майже все. Банкноти після – з будь-якою інтервенцією, навіть найменш помітною”, – пише одна з жінок у коментарі.

Ще один коментатор порадив у таких випадках чинити радикально:

“Слати під три чорти і йти в інший обмінник”.

Однак проблема в тому, що в таких питаннях всі пункти обміну виявляють дивовижну одностайність і приголомшливу корпоративну солідарність: ніде купюру за номінальною вартістю не візьмуть.

Так, один чоловік розповів, що обійшов із однією купюрою сім обмінників. Однак ніде йому не погодилися обміняти банкноту за її номінальною вартістю.

“З однією купюрою $100 ходив у 7(!!!) обмінників. У деяких взагалі не брали, у деяких пропонували з комісією 10%. Бракують кожну другу купюру: там пляма, там друк, там прокол, там просто стара. Для того щоб поміняти купюру в обміннику без комісії купюра повинна мати стан нової”, – поскаржився українець.

Читайте також  Долар опинився під загрозою: у світі відмовляються від американської валюти

Ще один чоловік розповів, як у ПриватБанку йому відмовили у прийомі банкнот, які цей же банк йому видав раніше.

“Мені приват одного разу видав суму доларами, а потім відмовився приймати свої банкноти без комісії за те, що вони пошкоджені, старі”, – поділився клієнт ПриватБанку.

Співробітники обмінників приймають банкноти “на око”

Проблема в тому, що співробітникам обмінників дозволено на власний розсуд визначати стан купюри та вирішувати, брати за неї комісію чи не брати. При цьому є критерії НБУ, де чітко викладено, які купюри можна приймати без комісії. Однак там, де вирішальну роль відіграє суб’єктивний фактор, навіть критерії регулятора виявляються розмитими.

Тому вже найближчим часом НБУ пообіцяв пом’якшити вимоги до обміну доларів та водночас посилити покарання для тих, хто порушує правила.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело