Масштабне оновлення: які пенсії отримають українці з 1 червня

Масштабне оновлення: які пенсії отримають українці з 1 червня

Кому варто очікувати надбавки
З 1 червня в Україні деяким громадянам підвищать пенсії


Пенсії з урахуванням перерахунку отримають пенсіонери, які продовжили роботу на заслуженому відпочинку. Виплати мали бути ще у квітні, але інформація про новий стаж надходить із запізненням, тому перерахунок здійснено Пенсійним фондом лише з червня.

Так, з початку червня можна отримати доплату за попередні два місяці та підвищений розмір пенсії. Розмір збільшення пенсії для кожного громадянина буде індивідуальним, і він залежатиме від попередніх заробітків.

Як зазначає Мінсоцполітики, збільшення пенсії для деяких громадян може становити 100 грн, а в інших – може бути значнішим.

Закон має свою певну опрацьованість щодо перерахунку пенсій працюючих пенсіонерів – це відбувається лише раз на два роки. Якщо вашу пенсію було призначено у 2023 році і ви продовжуєте працювати, можливість перерахунку у вас з’явиться лише після квітня 2025 року (через 24 місяці).

На даний час збільшення пенсії отримають ті, кому пенсію востаннє підвищували через стаж не пізніше 2021 року.

Наразі в Україні на пенсії продовжують працювати близько 500 000 українців, але далеко не всі з них зможуть отримати додаткові гроші. Деякі пенсіонери вже отримали підвищення своїх пенсій минулого року, і їм доведеться чекати до 2024 року, щоби отримати новий перерахунок.

У зв’язку зі зростанням вимог до стажу ситуація на ринку праці може стати проблемою для кожного другого українця пенсійного віку, які не зможуть вийти на пенсію у призначений час. За допомогою коронавірусу та війни ця ситуація стала ще гострішою.

Читайте також  Скасування фіксованого курсу долара: у НБУ зробили важливу заяву

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело