Проходитиме техогляд по-новому: водіїв попередили про масштабні нововведення

Проходитиме техогляд по-новому: водіїв попередили про масштабні нововведення

Що зміниться
В Україні зміняться правила проходження техогляду

Україна повільно рухається на зустріч Європейському союзу та запроваджує деякі оновлення у правилах техогляду транспортних засобів, щоб відповідати стандартам. Які зміни чекають на водіїв розповідає 24 Канал.

19 травня Кабінет міністрів ухвалив нову постанову, метою якої є удосконалення процедури проходження обов’язкового техогляду транспортних засобів.

Як стало відомо, для сумлінних водіїв жодних змін не сталося. Їм необхідно буде пройти ТО транспортного засобу, щоб експерти могли дати висновок про придатність автомобіля та що він має право пересуватися дорогами.

Однак з’явилися й деякі нововведення – це е-протокол та відеофіксація.

Таким чином, результати ТО автомобіля фіксуватимуться в електронному протоколі. Якщо ж у водія виникне потреба, то йому зможуть видати і паперову копію.

Завдяки цьому нововведенню можна істотно знизити ризики, а також зробити практично неможливим вироблення бланка протоколу проходження ТО. За результатами перевірки ТО суб’єкт господарювання складає електронний протокол, інформацію про який вносять до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

І ще одне нововведення – відеофіксація. Це не менш важливий момент, завдяки якому процедура буде максимально прозорою. Під час технічного огляду експерти мають проводити відеофіксацію, щоб знизити ризик корупції. До цих матеріалів матимуть доступ органи влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, якщо нададуть відповідний запит.

Крім того, буде проводитися імплементація вимог до перевірки технічного стану автомобілів. Таким чином держави-члени зобов’язані проводити періодичні перевірки безпеки та викидів більшості типів транспортних засобів.

Читайте також  В Україні введуть жорсткий техогляд авто: відомо, кого торкнуться зміни

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело