Мобілізація в Україні: адвокат розповів про шокуючу ситуацію з обмеженням для військовозобов’язаних (фото, відео)

Мобілізація в Україні: адвокат розповів про шокуючу ситуацію з обмеженням для військовозобов’язаних (фото, відео)

Виявляється, подекуди в Україні не надають медичну допомогу військовозобов’язаним, якщо у них немає документа або довідки з центру комплектування (військкомату в народі).

В Україні триває мобілізація, тож представники військкоматів, або центрів комплектування та соцпідтримки, масово роздають повістки військовозобов’язаним. Та деякі пов’язані з мобілізацією ситуації відверто шокують.

Так, адвокат Тарас Никифорчук звернув увагу на кричущий випадок: у Тернополі у медзакладі вимагають спочатку дозвіл з військкомату, а лише потім після підпису головного лікаря надають медпослуги військовозобов’язаним чоловікам.

Про одну з таких ситуацій правнику розповів його підписник у YouTube й надіслав фото відповідного наказу медзакладу в Тернополі. Там йдеться про те, що якщо військовозобов’язаний віком 18-60 років звертається до лікарні, то його дані мають негайно протягом дня надати ТЦК.

Крім того, йдеться в документі, проводити планові госпіталізації військовозобов’язаних чоловіків дозволяється лише за направленням центрів комплектування та їхніх відділів.

“Тобто для того, щоб лягти в лікарню, має бути направлення з ТЦК. Що взагалі відбувається?” – обурюється адвокат.

Також про випадки госпіталізації військовозобов’язаних лікарня має, згідно з наказом, обов’язково повідомляти представникам військкомату.

Тобто, підсумовує адвокат, виходить замкнене коло: у військкомату всі здорові, а до лікарні чоловіків не пускають без дозволу військкомату.

Никифорчук наголосив, що не було жодних документів Ради, Кабміну для такого кроку з обмеження надання медичних послуг військовозобов’язаним.

Що не можна зробити військовозобов’язаним в Україні без військового квитка?
Раніше адвокат Тарас Никифорчук прокоментував повідомлення ЗМІ про те, що в Україні без військового квитка ні полікуватися, ні працевлаштуватися чи одружитися не вдасться.

Читайте також  “Пішла через кредиторів!” Шокуючі факти смерті медсестри на Полтавщині

Так, для одруження військовозобов’язаний чоловік має надати відповідний документ з територіального центру комплектування. Така ж ситуація з розлученням.

Для працевлаштування потрібно надати військовий квиток або приписне свідоцтво з військкомату.

Никифорчук наголошував, що лікарі мають приймати пацієнтів навіть без військового квитка.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело