Хімічний удар Росії по Україні: що таке хлорпікрін і чим він небезпечний

Російські війська атакували Збройні сили України хімічною зброєю у південній частині країни. Про це 24 вересня у ранковому зведенні повідомив речник Оперативного командування “Південь” Владислав Назаров.

Вже жодного не секрет, що за шість місяців війни в Україні російська армія застосовувала понад 210 разів зброю та боєприпаси, які заборонені міжнародними договорами. Саме тому ніхто не здивувався, коли виникла підозра щодо застосування хімічної зброї.

Так, стало відомо, що в ніч проти 24 вересня 2022 року росіяни атакували позиції ЗСУ у південній частині України хімічною зброєю. За інформацією командування “Південь”, росіяни скинули контейнери із небезпечною речовиною за допомогою безпілотного літального апарату. Йдеться про хлорпікринову гранат К-51.

Про це 24 вересня у ранковому зведенні повідомив речник Оперативного командування “Південь” Владислав Назаров.

Відомо, що хлорпікрін масово використовували під час Першої світової війни та в Афганістані, але потім заборонили.

Властивості хлорпікрину

Хлорпікрин- це безбарвна або блідо-жовта масляниста рідина з різким запахом, яка у високих концентраціях дуже отруйна і відноситься до II класу небезпеки.

Як пише сайт турецької компанії Ataman Chemicals, хлорпікрін, також відомий як нітрохлороформ. Речовину 1848 року відкрив шотландський хімік Джон Стенхаус, влаштувавши реакцію гіпохлориту натрію з пікриновою кислотою. Сьогодні цю рідину виробляють завдяки реакції нітрометану з гіпохлоритом натрію або хлороформом з азотною кислотою.

Температура кипіння чистого хлорпікрину становить 112 градусів Цельсія, погано розчиняється у воді, але добре- в іприті, дифосгені та багатьох інших отруйних речовинах. Не горить, має велику густину в порівнянні з повітрям і дуже токсичний. Молекулярна вага– 164,38 г/моль. Формула: ССl3NO2.

Бойове застосування хлорпікрину

При контакті хлорпікрін сильно подразнює шкіру та слизові оболонки, викликає набряк легень, бронхіт, рясну сльозотечу, м’язові конвульсії, ураження шкірного покриву, блювання, біль у шлунку, втрату свідомості. Симптоми виникають раптово та позбавляють людину боєздатності, а при концентрації 2 мг/л при експозиції 10 хв навіть цілком здорова людина вмирає за лічені хвилини.

Читайте також  Екстрасенс назвала переломний для України рік

Крім того, хімікат отруює воду та їжу солдатів.

Через отруйні властивості речовину у великих кількостях використовували під час Першої світової війни і накопичували під час Другої світової війни, військами СРСР застосовували її в Афганістані.

В даний час застосовувати хлорпікрін заборонено у військових цілях згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї нарівні з фосгеном, хлорціаном та синильною кислотою.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело