Хімічний удар Росії по Україні: що таке хлорпікрін і чим він небезпечний

Російські війська атакували Збройні сили України хімічною зброєю у південній частині країни. Про це 24 вересня у ранковому зведенні повідомив речник Оперативного командування “Південь” Владислав Назаров.

Вже жодного не секрет, що за шість місяців війни в Україні російська армія застосовувала понад 210 разів зброю та боєприпаси, які заборонені міжнародними договорами. Саме тому ніхто не здивувався, коли виникла підозра щодо застосування хімічної зброї.

Так, стало відомо, що в ніч проти 24 вересня 2022 року росіяни атакували позиції ЗСУ у південній частині України хімічною зброєю. За інформацією командування “Південь”, росіяни скинули контейнери із небезпечною речовиною за допомогою безпілотного літального апарату. Йдеться про хлорпікринову гранат К-51.

Про це 24 вересня у ранковому зведенні повідомив речник Оперативного командування “Південь” Владислав Назаров.

Відомо, що хлорпікрін масово використовували під час Першої світової війни та в Афганістані, але потім заборонили.

Властивості хлорпікрину

Хлорпікрин- це безбарвна або блідо-жовта масляниста рідина з різким запахом, яка у високих концентраціях дуже отруйна і відноситься до II класу небезпеки.

Як пише сайт турецької компанії Ataman Chemicals, хлорпікрін, також відомий як нітрохлороформ. Речовину 1848 року відкрив шотландський хімік Джон Стенхаус, влаштувавши реакцію гіпохлориту натрію з пікриновою кислотою. Сьогодні цю рідину виробляють завдяки реакції нітрометану з гіпохлоритом натрію або хлороформом з азотною кислотою.

Температура кипіння чистого хлорпікрину становить 112 градусів Цельсія, погано розчиняється у воді, але добре- в іприті, дифосгені та багатьох інших отруйних речовинах. Не горить, має велику густину в порівнянні з повітрям і дуже токсичний. Молекулярна вага– 164,38 г/моль. Формула: ССl3NO2.

Бойове застосування хлорпікрину

При контакті хлорпікрін сильно подразнює шкіру та слизові оболонки, викликає набряк легень, бронхіт, рясну сльозотечу, м’язові конвульсії, ураження шкірного покриву, блювання, біль у шлунку, втрату свідомості. Симптоми виникають раптово та позбавляють людину боєздатності, а при концентрації 2 мг/л при експозиції 10 хв навіть цілком здорова людина вмирає за лічені хвилини.

Читайте також  У Москві назвали умову зустрічі Путіна із Зеленським

Крім того, хімікат отруює воду та їжу солдатів.

Через отруйні властивості речовину у великих кількостях використовували під час Першої світової війни і накопичували під час Другої світової війни, військами СРСР застосовували її в Афганістані.

В даний час застосовувати хлорпікрін заборонено у військових цілях згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї нарівні з фосгеном, хлорціаном та синильною кислотою.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело