Захід вже оголосив дефолт Росії. Рублі можна спалювати або використовувати в туалеті

Захід вже оголосив дефолт Росії. Рублі можна спалювати або використовувати в туалеті

27 червня, Росія зобов’язана була погасити черговий кредит за зовнішнім боргом у розмірі 100 млн доларів. Однак цього не сталося, і захід оголосив дефолт за зовнішнім боргом.

Стало відомо, що в Росії вперше з 1918 року стався дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті через введені санкції, які унеможливили платежі закордонним кредиторам.

27 червня 2022 року рейтингове агентство moody’s офіційно підтвердило дефолт РФ.

Також експерти вирішили прокоментувати і указ глави РФ від 22 червня, в якому він дав добро виплачувати зовнішній борг країни в рублях. З їхніх слів, Всі єврооблігації, випущені після 2018 року, за певних умов можна погашати в рублях. Однак випущені до 2018 року такої альтернативи не містять.

Також агентство розглядало як переддефолтний стан і викуп частини зовнішнього боргу РФ в березні в рублях. Варто підкреслити, що вперше після 1918 року в РФ знову дефолт за державним боргом. У Москві з таким рішенням не згодні. Останній платіж за боргом РФ провела в рублях, а на практиці це означає невиконання зобов’язань.

Путін терміново видав указ виплачувати всі борги РФ виключно в рублях. Однак у Мінфіні РФ до останнього намагалися виплачувати борги в доларах або євро. До кінця поточного року РФ зобов’язана погасити борг в 1 млрд доларів.

 

Читайте також  Прощайтесь із субсидіями: стало відомо у кого їх заберуть в першу чергу

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело