Це увійде в історію: НАТО допоможе Україні добити російські війська. Потужна Заява

Це увійде в історію: НАТО допоможе Україні добити російські війська. Потужна Заява

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав країни-члени НАТО надати Україні не лише оборонну, але й наступальну зброю.

Ні для кого не секрет, що Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг ще 31 березня 2022 року уникав відповіді на питання, чи нададуть країни НАТО Україні наступальні види озброєння. Схоже, за 40 днів його думка кардинально змінилася.

Стало відомо, що Генсек НАТО Столтенберг закликав постачати Україні наступальні озброєння. Про це генсек Організації Північноатлантичного договору (НАТО) заявив під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі у четвер, 7 квітня.

“Я закликав союзників продовжити постачання безлічі різних типів озброєнь як легких, так і більш важких”, — сказав він.

За словами Столтенберга, країни НАТО, але не НАТО як організація, передають Україні багато видів зброї, проте 30 країн-союзниць можуть зробити більше.

“Україна веде оборонну війну, тому ця різниця між наступальною та оборонною зброєю насправді не має жодного реального значення”, — заявив генсек Альянсу після прибуття на зустрічі міністрів закороднних справ країн НАТО.

Крім того, під час бесіди з главою МЗС України Дмитром Кулебою Столтенберг запевнив, що на наступній зустрічі з міністрами буде обговорена потреба у більшій кількості систем ППО, протитанкових засобів й більш важкої зброї.

До слова, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відзначив, що така позиція союзників – результат роботи дипломатії і ще одна “зруйнована стіна”.

“Проблема з партнерами в тому, що Вам завжди потрібно ламати одну стіну за іншою. Перша стіна була “ми не збираємося надсилати вам зброю”. Добре, ми зламали її, ніхто більше так не говорить, майже. Наступною стіною було “ми надішлемо вам легке озброєння, але не важке”. Добре, ми зламали і цю стіну. Ось донедавна чув:”Ми будемо надсилати вам оборонну зброю, але ми не можемо надіслати вам наступальну зброю”. Добре, ми пояснили, що в Україні немає ніякої різниці, тому що ми захищаємося, будь-яка зброя оборонна за визначенням. Добре, здається, ми зламали і цю стіну. І ось ми знову в такій ситуації – “коли”. Коли ви надішлете це? – “Це вимагає часу”. Але у нас немає часу”, – розповів він.

Читайте також  Фактор безпеки. Чого досягла українська армія, навчаючись за стандартами НАТО

При цьому Столтенберг також зазначив, що для НАТО дуже важливо не бути втягнутою у відкриту війну з Росією: “НАТО не відправляє війська. Ми також несемо відповідальність за те, щоб цей конфлікт не вийшов за межі України і не став ще більш смертоносним, ще більш небезпечним та руйнівним”.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело