“Атака з повітря і наземний удар”: експерт пояснив, хто зможе вижити, якщо РФ застосує ядерну зброю (ВІДЕО)

“Атака з повітря і наземний удар”: експерт пояснив, хто зможе вижити, якщо РФ застосує ядерну зброю (ВІДЕО)

Через постійне хизуванням своїм ядерним озброєнням російські окупанти спричинили підготовку усього світу до різноманітних сценаріїв розвитку подій війни в Україні. Експерти надають рекомендації, як себе поводити у гіпотетичному випадку ядерної атаки, зазначаючи, що багато залежить від потужності бомби, а також місця, куди вона влучить.

Як інформує “УП”, експерт та історик з ядерної зброї Алекс Веллерштейн розповів, що під час ядерного удару є як “безнадійні зони” (дуже близько до епіцентру і шансів вижити немає), так і території, де можна вижити на 100%. Важливо не ігнорувати небезпеку та спускатися у сховища, щоб врятуватися.

На думку експерта, якщо Росія вирішить застосувати ядерну зброю, атака з повітря буде найбільш ймовірним сценарієм. Оскільки тоді ядерна зброя зруйнує багато будівель.

“З такими вихідними даними, повторюсь, це приблизні підрахунки, можна очікувати 135 тис. загиблих та 550 тис. поранених.

Приблизно 1,7 млн людей зазнають ефекту вибуху. Наприклад, у них в будинках хоча би виб’є скло. Багато виживуть. Територія, де буде найбільше жертв – це 3 кілометри від епіцентру вибуху”, – пояснює Алекс Веллерштейн.

Далі, за словами експерта, кількість жертв буде зменшуватись, але все одно буде високою. Не всі помруть від радіації – хтось не зможе вибратися з-під завалів, наприклад.

Ті, хто отримає сильне випромінювання, помре не одразу, а впродовж місяця.

“10-15% з тих, що вижив, помре від раку на якомусь етапі свого життя, саме через дію радіації на організм”, – додає експерт.

Радіація може спричинити променеву хворобу, а також пошкодити ДНК та вплинути на сперму та яйцеклітини. Це все підвищує ризик вроджених дефектів у майбутніх дітей.

Читайте також  "Путін усуне Лукашенка або заставить його напасти на Західну Україну" – експерт

“При наземному ударі кількість миттєвих жертв буде дещо нижча. Але цей удар все одно дуже інтенсивний, але обмежений в розмірі. Орієнтовно можна говорити про 75 тис. жертв”, – продовжує Алекс Веллерштейн.

Він зазначає, що цей варіант лише здається кращим, бо наземний удар призведе до більшого забруднення. Тобто радіацію може розвіяти вітром на сотні чи тисячі кілометрів.

Наприклад, якщо бомбу скинуть на Київ, а вітер буде дмухати в західному напрямку, радіація досягне Житомира, Юр’ївки, Білої Церкви.

“Якщо ви будете на вулиці протягом 24 годин – це цілком може вбити. Якщо ви проведете добу в невеликому будинку – ви захворієте. Якщо перечекаєте ці 24 години в укритті, можливо, зможете обійтись без проблем зі здоров’ям”, – пояснює експерт.

Експерт додав, що на деяких територіях можна навіть буде не йти в укриття. Але ситуація дуже залежить від того, де ви та що саме робите.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело