З 1 березня в Україні переглянуть розмір пенсій – скільки отримають військові, люди з інвалідністю і багатодітні родини

З 1 березня в Україні переглянуть розмір пенсій – скільки отримають військові, люди з інвалідністю і багатодітні родини

Очікується, що це буде не лише індексація страхових пенсій

З 1 березня 2022 року в уряді анонсували проведення індексації пенсій. Передбачається підвищити пенсії для військових, також підвищується мінімальна пенсія для осіб, які мають тривалий страховий стаж (30/35 років) і для осіб з інвалідністю І групи, які отримують пенсію до 2300 гривень.

Про це повідомили у Мінсоцполітики.

Таким чином, збільшиться допомога на кожну дитину, яка виховується у багатодітній сім’ї – до 2100 гривень.

З 1 березня для 10,2 мільйонів українців пенсії та соціальні виплати зростуть на 14%. Під підвищення виплат підпаде 10 мільйонів 200 тисяч пенсіонерів.

Очікується, що це буде не лише індексація страхових пенсій, але й доплати для різних категорій, які не підпадають під індексацію.

Також вперше буде проіндексовано військові пенсії.

«Положення закону щодо індексації будуть вже з 1 березня цього року застосовані до пенсій військових, науковців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, державних службовців. Індексація всіх пенсій буде здійснюватися на загальних умовах із урахуванням одного показника коефіцієнта збільшення, а саме, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”», – йдеться у повідомленні.

Важливо зазначити, що відповідно до закону надається право на дострокову пенсію батькам дітей, які хворі на тяжке рідкісне захворювання.

Читайте також  Українцям розповіли, як заощадити та менше платити за комуналку

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело