Мінімальна пенсія для кожного своя: українцям пояснили, чому вони отримують різні суми

Мінімальна пенсія для кожного своя: українцям пояснили, чому вони отримують різні суми

Уряд встановив розмір мінімальних виплат, але він залежить від багатьох факторів

Мінімальна пенсія в Україні нараховується в залежності від віку особи, тривалості її трудового стажу та розміру попередньої заробітної плати. Саме тому виплати одному пенсіонеру відрізняється від пенсії іншого.

Згідно з порталом Пенсійного фонду України, розмір мінімальної пенсії визначається за допомогою складних критеріїв. Наприклад, чим старший вік пенсіонера при виході на пенсію, тим вища може бути його пенсія. Також важливим фактором є розмір попередньої заробітної плати та тривалість трудового стажу. Кожен рік роботи підвищує розмір пенсії.

Наприклад, для виходу на пенсію у 2024 році пенсіонер має отримати різну кількість років стажу залежно від віку: для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати щонайменше 31 рік стажу, у 63 роки — 21 рік стажу, а у 65 років — 15 років стажу.

Після індексації у березні мінімальні пенсійні виплати зросли для значної кількості людей. Мінімальна виплата у розмірі 3 370 гривень надається пенсіонерам, які сягли 80 років і мають щонайменше 20 років стажу для жінок або 25 років стажу для чоловіків, а також особам старше 65 років, які не працюють і мають повний стаж.

Крім того, розмір пенсійних виплат осіб, які набули повний стаж, змінюється в залежності від віку. Наприклад, пенсіонерам до 70 років надається сума в розмірі 2 980 гривень, а від 70 до 80 років — 3 240 гривень.

Наразі повним вважається стаж 30 років для жінок і 35 для чоловіків, що може вплинути на суму пенсійних виплат.

Важливо відзначити, що особи, які мають особливі заслуги перед Україною, отримують інші мінімальні виплати, і це є одним із факторів, які роблять мінімальну пенсію в Україні настільки різною для різних категорій громадян.

Читайте також  Вдарить мороз -13, буде сніг і сильний вітер: синоптик сказав, коли погіршиться погода

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело