Влада планує ухвалити закон, який передбачає податок у 5% тим, хто займається певним бізнесом, наприклад, таксі, але не зареєстрований як ФОП. Це буде стосуватися не тільки сфери таксі, а також 27 видів іншої діяльності.
Але це буде добровільно, стверджує голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев в інтерв’ю УНІАН.
“Суть полягає у тому, що треба надати можливість найманим працівникам, які, окрім основної роботи, наприклад, по вечорах таксують, робити це легально та офіційно і навіть без оформлення як ФОП”, – сказав він.
Він пояснив, що охочі сплатити додатковий податок зможуть подати заявку через застосунок Дія: “Ми зараз розглядаємо модель, за якої ви зможете у системі Дія подати заявку на встановлення програмного РРО і приймати платежі через нього. Все, більше нічого не потрібно робити. Ні рахунків відкривати, ні реєструватися ніде. Однією кнопкою в Дії ви подасте заявку, і друга кнопка – встановити РРО. Це все без реєстрацій”.
При цьому він наголосив, що така система працює у багатьох країнах, а в Україні відповідний законопроект поки що перебуває на стадії обговорення.
У цьому ж інтерв’ю голова комітету ВР з питань фінансів Гетманцев сказав: “Для мене секта антиРРО і антивакцинаторів – це одне і те ж саме”.
РРО – це реєстратор розрахункових операцій, який з 1 січня 2022 року мають встановити фізичні особи-підприємці, які виступають з протестами проти цього.
За даними Opendatabot, у 2021 році підприємці сплатили майже 34,8 мільярда гривень єдиного податку, що є рекордним показником за останні п’ять років. У 2020 році ФОПи сплатили в бюджет 27,6 млрд грн.
Шукайте деталі в групі Facebook