“Україну накриє масштабне поширення вірусу у ці дати, хвороба підсилиться сюрпризом”: медики про штам “Омікрон”

Штам “Омікрон” поширюється світом і Україною, медики з напруженням стежать за розгортанням ситуації та повідомляють про ймовірність нового спалаху захворюваності вже невдовзі. Це підтверджують і наукові дослідження.

Як інформує “Obozrevatel”, після завершення новорічних та різдвяних свят в Україні може статися черговий сплеск нових випадків коронавірусу, спричинених поширенням нового штаму COVID-19 Омікрон. Це може пояснюватися інтенсивним пересуванням людей, насамперед у межах європейського континенту.

Станом на 29 грудня в Україні було виявлено 6 випадків COVID-19, спричинених Омікроном. Про це повідомляється в дослідженні, проведеному загальною командою вчених Всесвітнього центру даних “Геоінформатика та сталий розвиток” й Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського НАМН України.

Оскільки ці випадки були зареєстровані у Києві, Київській області, Львові та Дніпрі, можна очікувати подальшого якнайшвидшого поширення цього вірусу.

Вчені зазначили, що поки що невідомо, наскільки ефективно Омікрон може передаватися від людини до людини. Але заміна штаму Дельта на Омікрон як домінувального варіанта в Південній Африці викликає занепокоєння щодо того, що Омікрон може передаватися швидше, ніж Дельта.

Крім того, аналіз змін у спайку-білку цього вірусу показує, що Омікрон, ймовірно, має підвищену передачу порівняно з оригінальним вірусом SARS-CoV-2.

Це підтверджують і останні дані щодо стрімкого зростання випадків у Західній Європі та США. Водночас кількість щоденних летальних випадків у цих країнах значно зменшилася.

Це, як зазначають експерти, дозволяє припустити, що і в Україні перебіг наступної хвилі COVID-19 щодо клінічних проявів цієї хвороби буде легшим за попередні. Однак необхідно враховувати ризики надмірного навантаження на систему охорони здоров’я за рахунок різкого збільшення кількості пацієнтів.

Експерти також зазначили, що в Україні розпочалася циркуляція вірусу грипу, і це додатково позначиться як на рівні захворюваності під час наступної хвилі COVID-19, так і викличе необхідність диференціальної діагностики COVID-19 та грипу.

Читайте також  "Штрафи будуть неминучими": як каратимуть за кожного працевлаштованого без військового квитка в Україні

Вже починаючи із середини січня може відбутися стрімке зростання наступної хвилі захворюваності, викликаної Омікроном. Ця хвиля за показниками може бути близькою до попередньої.

Найімовірніше, сплеск досягне свого максимуму в середині лютого 2022 року на рівні 23-25 ​​тисяч інфікованих осіб на добу. Його поступовий спад прогнозується у березні-квітні 2022 року.

Прогноз захворюваності на COVID-19 в Україні на 100 днів уперед

Оскільки система тестування та рівень повної вакцинації в Україні значно відрізняються від відповідних систем, наприклад, у Великій Британії, не можна стверджувати, що статистика та перебіг наступної хвилі захворювання на COVID-19, спричиненої штамом Омікрон, в Україні будуть схожі на західноєвропейські показники.

У цих країнах населення отримує від держави безкоштовні експрес-тести і досить відповідально ставиться до самотестування перед відвідуванням громадських місць та контактами з людьми похилого віку, що сприяє виявленню значної кількості безсимптомних випадків, що поповнюють статистику.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело