Польща посилює карантин через новий штам коронавірусу

У Польщі запровадять нові карантинні обмеження через загрозу поширення Covid-штаму Omicron.

Завантаженість ресторанів, кінотеатрів та інших закладів скоротиться до 50%. Рекомендують утриматися від проведення весіль, причасть і вечірок. Участь у них може брати максимум 100 осіб. У спортивних заходах за межами спортивних споруд – максимум 200. Ці обмеження не стосуються вакцинованих.

Заборонять польоти до семи африканських країн: Лесото, Ботсвани, Зімбабве, Мозамбіка, Намібії, Есватіні та Південної Африки. Людям, які повертатимуться з цих країн, доведеться пройти 14-денний карантин.

Хто їде у Польщу з-за меж Шенгенської зони, повинні пройти двотижневий карантин або отримати негативний результат ПЛР-тесту.

Новий Сovid-штам Omicron “має безпрецедентну кількість мутацій” і становить “надвисокий” ризик для світу. Його поширення може спричинити сплеск хвороби, ідеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Поки що невідомо, наскільки штам Omicron стійкий до вакцин і чи спричиняє він тяжчий перебіг хвороби. Відповідні дослідження будуть готові за декілька тижнів.

Читайте також  "Дивні симптоми з'являються прямо всередині голови, хворі раптово втрачають свідомість": медики про штам "Омікрон"

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело