“Без зарплати та лікарняних”: у МОЗ розповіли, які сюрпризи чекають на невакцинованих українців вже з понеділка

Уже з понеділка, 8 листопада, набуває чинності постанова КМУ відповідно до якої, певна категорія осіб, що відмовляються або ухиляються від проведення щеплень проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи. Окрім того, Фонд соціального страхування не оплачуватиме таким особам лікарняні у випадку хвороби.

Накав МОЗ визначає перелік професій, для представників яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим. Відповідно до цього документа, вакцинованими повинні бути: працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; працівники закладів вищої, післявишівської, професійної, професійно-технічної, загальної середньої, зокрема спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціальної освіти та закладів незалежно від типу та форми власності.

Відповідно до наказу або розпорядження керівника, відсторонення працівників відбувається без збереження заробітної плати.
Термін встановлюється – до усунення причин, які його зумовили.

Нагадаємо, що уже найближчим часом у МОЗ планують розширити перелік професій для обов’язкової вакцинації.
Обов’язкові щеплення проти COVID-19 пропонують запровадити для:

працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; працівників закладів, що надають соціальні послуги закладам захисту прав дітей; працівників реабілітаційних закладів.

Окрім того, як повідомляють у Фонді соціального страхування, держава не оплачуватиме лікарняні українцям, яких відсторонять від роботи через відмову або ухилення від обовʼязкової вакцинації проти коронавірусу.

“Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків”, — уточнили у ФСС.

Кому дозволять працювати без вакцинації

Згідно з рішенням МОЗ, не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання до вакцинації і які надали відповідний медичний висновок (форма №028), виданий закладом охорони здоров’я.

Читайте також  “Вдарила виделкою у груди”: На Львівщині п’яна жінка ледь не вбила брата

У випадку тимчасових протипоказань довідка буде видаватися на певний проміжок часу – від трьох або більше місяців, після чого буде потрібно зробити щеплення.

Громадяни, які перехворіли та одужали, також повинні отримати медичну довідку №028. Тим, хто перехворів, довідка видається максимум на три місяці.

Особи, які отримали одну дозу вакцини, також не підлягають відстороненню від роботи, оскільки відстороненню підлягають лише ті, хто ухиляється або відмовляється від вакцинації.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело