Євросоюз може виключити Україну із “зеленого” списку – Кулеба прокоментував ситуацію

Євросоюз може вилучити Україну зі списку безпечних країн для подорожей під час пандемії коронавірусу. Водночас у МЗС України заявили, що не буде тотального закриття кордонів.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу у середу, 20 жовтня.

За його словами, оскільки в Україні погіршується епідеміологічна ситуація, Брюссель може ухвалити рішення про закриття кордонів. Міністр наголосив, що “жодної політики в цьому немає”.

На жаль, останнім часом статистика в Україні демонструє стрімке зростання випадків коронавірусу… Як наслідок ми маємо жахливу ситуацію з динамікою і перспективу, що Європейський Союз виключить нас із “зеленого” списку, – сказав Кулеба.

При цьому міністр наголосив, що ЄС лише надає рекомендації державам-членам Європейського Союзу. Відтак, ухвалення рішення не означає автоматичного встановлення нових правил перетину кордону. Це не скасовує безвіз, а лише вводить тимчасові обмеження на туристичні поїздки.

Остаточне рішення про поїздки приймає кожна країна ЄС окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні були виключені з “зеленого” списку ЄС, показують, що не слід очікувати тотального закриття кордонів, – зазначив глава МЗС.

Для безпеки та полегшення перетину кордону варто вакцинуватися від коронавірусу, а інформацію про умови в’їзду необхідно перевіряти на інтерактивній карті МЗС України.

Читайте також  Луценко пропонує озброїти всіх українців

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело