У “Слузі народу” розробили законопроєкти про подвійне громадянство з метою реінтегрувати українців із російськими паспортами з Донбасу та Криму, а також тих, хто працює в Росії.
Як розповів народний депутат Олег Дунда на пресконференції в інформаційному агентстві “Інтерфакс-Україна”, громадяни могли отримати паспорти РФ “різними способами”.
“Комусь, як у Криму, їх просто нав’язали, хто був змушений отримати паспорт, щоб працювати в Росії. Таких, за оцінками, від 1 до 2 мільйонів. Ми хочемо їх витягнути і дати можливість “задекларуватися” і спокійно жити з цими паспортами, щоб вони не були персонами нон грата”, – сказав народний депутат.
Він вважає, що законопроєкт “поставить бар’єр країні-агресору в отриманні доступу до державних посад”, а також позбавить від безлічі пропусків у законодавчому полі України, що дозволяють держслужбовцям мати громадянство інших країн.
Так, українські закони забороняють деяким чиновникам високого рангу мати паспорт іншої держави.
“Але ті ж закони ніде не встановлюють, що якщо під час роботи на державній службі вони отримують іноземне громадянство, вони звільняються. До того ж, там немає і того, що в разі втрати українського громадянства вони можуть бути звільнені”, – зазначив депутат.
Співавтор законопроєкту, депутат від “Слуги народу” Олександр Аліксійчук підкреслив, що жодних юридичних наслідків сам факт наявності подвійного громадянства не має, але неподання декларації про це є приводом для адміністративної та кримінальної відповідальності.
Водночас нардеп зазначив, що “громадяни, які мають паспорти Російської Федерації як країни-агресора, не мають права бути обраними до органів місцевого самоврядування, не можуть бути призначені на будь-які посади в органах виконавчої влади, крім того, в них припиняється право обирати”.
Народний депутат від партії “Слуга народу” Дмитро Микишев додав заявив, що законопроєкт про подвійне громадянство не дозволить іноземцям купувати землю.
Що пропонують три законопроєкти від “слуг” про громадянство
№4640 – дозволити громадянам України право набувати громадянство (підданство) іноземної держави без втрати громадянства України. Іноземцям – набувати українського громадянства без відмови від громадянства своєї країни.
Крім того, пропонується ввести декларування про наявність (відсутність) іноземного громадянства (підданства) та ведення обліку українців, які мають громадянство інших держав.
№4641 – введення кримінальної відповідальності за неповідомлення українцем про наявність громадянства (підданства) держави-агресора (позбавлення волі від двох до п’яти років).
№4642 – передбачити накладення штрафу від 20 до 30 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 тис. грн) за порушення термінів подачі декларації про отримання (наявності), припинення іноземного громадянства (підданства) або подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.
Шукайте деталі в групі Facebook