Не можна рвати навіть на городі: за продаж черемші світить чималий штраф

Не можна рвати навіть на городі: за продаж черемші світить чималий штраф

За продаж черемші загрожує штраф від 1700 до 3650 грн. незалежно від того, пропонують покупцям лісову зелень або вирощену на власних грядках.

Про це розповів начальник відділу державного екологічного нагляду природно-заповідного фонду лісів та рослинного світу Держекоінспекції у Львівській області Богдан Катюбін, пише “Еспресо.Захід”.

Штраф за продаж черемші пов’язаний з тим, що ця рослина внесена до Червоної книги.

“Щоб зберегти цю рослину проводять спеціальні рейди працівники поліції, ми як екоінспекція та управління лісового господарства. Ось зараз черемша вже почала з’являтись, то плануємо такі рейди найближчим часом”, – сказав Катюбін.

Багато хто на ринках продає не лісову, а домашню черемшу. Вона, як правило, світлішого кольору і має не такий насичений часниковий запах. Однак виявляється, і таку рослину не можна продавати.

“Люди почали вирощувати на городах, так само як проліски та шафран. Але в законі немає винятків: де б ти її не виростив, продавати не можна. Росте на городі – нехай росте, а зривати та продавати не можна. Штраф буде такий самий, як за лісову”, – сказав чиновник.

Читайте також  “Скупердяй був ще той”: два роки Катя зустрічалася з одруженим чоловіком, який постійно годував її своїми обіцянками

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело