Локдаун і школи: Як карантин може вплинути на зимові канікули

Зимові канікули можуть закінчитися на тиждень раніше, ніж термін дії карантину

В Україні зимові канікули, які припадають на грудень 2020 та січень 2021 року, можуть збігтися з посиленням карантину. За даними Міністерства освіти та науки, учні відпочиватимуть з 25 грудня до 10 січня, тоді як локдаун попередньо можуть ввести на початку нового року на три тижні. OBOZREVATEL повідомив, чи можуть обмежувальні заходи вплинути на тривалість шкільних канікул та змінити їхні дати.

До початку навчального року МОН встановило, що взимку школярі відпочиватимуть 17 днів: з п’ятниці, 25 грудня (на цей день припадає католицьке Різдво і він у країні є неробочим), до неділі, 10 січня. Однак на терміни можуть вплинути низка факторів, в тому числі – жорсткий карантин.

Як зазначається, раніше МОН надало навчальним закладам право самостійно визначати дати канікул. При цьому загальна тривалість відпочинку для школярів за навчальний рік повинна становити не менше 30 днів (за винятком літніх канікул).

Новини за темою: Канікули в школах з 15 жовтня, а для студентів – дистанційне навчання: Уряд підтримав рекомендації МОН
Зауважмо, восени цього року через спалах коронавірусу уряд порекомендував школам відправити учнів на відпочинок на півтора тижні раніше. Однак у деяких регіонах чиновники закликали керівництво шкіл не змінювати дати раніше встановлених осінніх канікул.

Таким чином дати зимових канікул можуть залежати як від рішення Кабміну щодо локдауну, так і від рішень місцевих адміністрацій і комісій із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Новини за темою: Школам Києва рекомендували розпочати канікули 21 жовтня через вибори і COVID-19
За попередньою інформацією, уряд планує посилити карантин з початку січня. Тобто другий навчальний семестр до 25 грудня школярі матимуть змогу довчитися у звичному режимі. Однак на півтора тижні – з Нового року і до 10 січня – карантин може збігтися із датами зимових канікул.

Читайте також  У Кабміні пояснили, що буде із роботою шкіл в Україні з 1 вересня

У зв’язку з цим подальший режим роботи шкіл взимку 2021 року буде залежати від того, які обмеження затвердить уряд для навчальних закладів на період карантину.

Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві освіти та науки повідомили, що в період карантину через COVID-19 в Україні для безпеки учнів та працівників шкіл канікулярний період може бути скоригований відповідно до епідемічної ситуації.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело