Кабінет міністрів направив на розгляд Верховної Ради два законопроекти, які введуть відповідальність і для простих українців, і для підприємств за неправильне носіння масок.
За новими правилами, якщо в транспорті або торговому центрі стягнути маску на підборіддя, то доведеться заплатити 170 грн штрафу, пише obozrevatel.
Маска на підборідді – плати штраф
Кожен четвертий українець носить маску нерегулярно, йдеться в дослідженнях групи «Рейтинг». При цьому левова частка надягає респіратори і маски на підборіддя, що не прикриваючи ніс і рот. Ефекту від такого захисту немає, проте формально вимога «масочного режиму» виконується.
Кабінет міністрів розробив новий законопроект, який повинен зобов’язати не просто надягати медичні засоби захисту, але і робити це правильно. «Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину», – презентував законопроект міністр юстиції Денис малюська.
Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тис. Грн, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого працюючого українця. Так, якщо, наприклад, прийти в торговий цент і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф складе вже 255 грн.
«Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – йдеться в законопроекті.
Як пояснює юрист Олександр Плахотник, це адміністративне порушення, виписати протокол і накласти штраф може співробітник поліції. Після початку карантину правоохоронці почали посилено охороняти порядок в метрополітені, співробітник правоохоронних органів є практично на кожній станції. Однак найчастіше поліцейські просто роблять зауваження, а не виписують штрафи, розповідає експерт.
«Штраф у розмірі 17 тисяч гривень для більшості українців був просто непосильним. Це навантаження занадто висока. Думаю, і бюджет зможе більше зібрати, і маски почнуть носити правильно, якщо санкцію послабити, але при цьому дати вказівки поліцейським штрафувати всіх, хто не носить правильно маски», – радить юрист.
Карати будуть і підприємства
Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді відразу два пов’язаних між собою законопроекту. Перший – про покарання фізичних осіб (№3891), а другий – для юридичних (№3890).
Карати будуть тих, хто впустить в громадський транспорт, торгові центри і будь-які інші заклади відвідувачів, у яких маски надіті на підборіддя. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.
«За пропуск, допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, в тому числі виготовлених самостійно, або невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту суб’єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – йдеться в законопроекті.
Олександр Плахотник додає: штрафувати можуть навіть «за невжиття заходів», тобто, якщо людина зайде в приміщення в масці, а потім зніме її, при цьому ніхто не зробить йому зауваження, не попросить надіти маску або залишити приміщення, то і за таку бездіяльність підприємство може бути оштрафовано.
«На жаль, ослаблення карантинних заходів суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція нехтування рекомендаціями в частині носіння в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, в тому числі респіраторів або захисних масок», – констатує малюська.
Шукайте деталі в групі Facebook