ЄС офіційно не визнав вибори в Білорусі і попросить Лукашенка піти

Європейський Союз не визнає результати виборів президента Білорусі, оскільки вважає їх ані чесними, ані справедливими.

Про це, як повідомило “Громадське”, заявили голова Європейської ради Шарль Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу 19 серпня. У Брюсселі завершився надзвичайний саміт щодо ситуації в Білорусі.

“Ми вражені сміливістю білоруського народу. Десять днів поспіль після виборів білоруси виходять на вулиці. Вимагають звільнення незаконно утримуваних, покарання для тих, хто здійснює насильство, свободи слова і вирази і вільних і чесних виборів”, – сказала Урсула фон дер Ляйен.

Європейський Союз найближчим часом планує скласти перелік людей, які відповідальні за утиски, насильство і фальсифікації в Білорусі. В ЄС запевнили, що санкції не торкнуться простих білорусів.

Крім того, Європейський Союз готовий сприяти мирній передачі влади в Білорусі.

Офіційна представниця ЄС із закордонних справ Набіла Массралі 19 серпня повідомила “Інтерфаксу”, що чиновники Європейського союзу вже приступили до роботи над обмежувальними заходами щодо білоруської влади.

“Хоча ми не можемо сказати, коли ці додаткові списки будуть затверджені, ясно, що ми посилаємо сигнал білоруській владі про те, що те, що сталося, неприйнятне, і ЄС не має наміру ставитися до цього з терпимістю”, – сказала чиновниця.

За її словами, Євросоюз “паралельно продовжує закликати білоруську владу знайти вихід із кризи через припинення насильства, деескалацію і інклюзивний національний діалог”.

Також канцлерка ФРН Ангела Меркель, за інформацією DW, заявила, що голосування в Білорусі не було ні справедливим, ні вільним.

Вона зазначила, що немає ніяких сумнівів в масових порушеннях в ході виборів.

“Ми засуджуємо жорстоке насильство проти людей”, – додала Меркель.

Канцлер підкреслила, що всі політв’язні повинні бути беззастережно звільнені. Крім того, необхідний національний діалог, на якому наполягає опозиція.

Читайте також  Відомий чеський футболіст покінчив життя самогубством

“Ми стоїмо на боці мирних демонстрантів”, – резюмувала Меркель.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело