У Міносвіти розповіли, в яких областях діти підуть в школи з 1 вересня

Навчання в українських школах з 1 вересня почнеться в тих областях, в яких ситуація з захворюваністю на коронавірус відповідатиме критеріям МОЗ. У “червоній” зоні навчальні заклади не відкриють.

Про це повідомила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Разом з тим, в регіонах “зеленої”, “жовтої” та “помаранчевої” зони діти зможуть піти в школу вже з 1 вересня.

“У випадку, якщо ваша територія потрапить в зелений, жовтий або помаранчевий рівень – ви можете бути впевнені, що діти 1 вересня сядуть за шкільні парти. Тільки в червоному рівні є заборона відвідування установ освіти”, – уточнила вона.

Що буде з карантином і як країну ділитимуть на зони
Своєю чергою головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю “Українському радіо” пояснив, що з 1 серпня посилювати карантин в Україні будуть, якщо показник захворюваності буде погіршуватися п’ять днів поспіль.

Він нагадав, що в Україні буде виділено чотири “кольорові” зони, в залежності від темпів поширення коронавірусу.

“Якщо область протягом 5 днів буде перевищувати загальнонаціональні індикатори, які були до цього, ми цю область розкладемо на райони і міста обласного значення, і кожен район покаже свій внесок в стан захворюваності на коронавірусну хворобу. І в залежності, який відсоток дає район або місто обласного значення, він буде виділений або в зелену, або в жовту, або в помаранчеву, або в червону зону. Червона – це найкритичніша”, – зазначив Ляшко.

За його словами, ослаблення карантину буде відбуватися, якщо захворюваність буде знижуватися три дні поспіль.

“І якщо є червона зона, то вона триває до того часу, поки внесок в загальну захворюваність в області цей регіон не зменшить і не перейде або в помаранчеву, або в жовту, або в зелену. І тоді, як три дні ми бачимо, що вже показник краще, ми тоді переводимо цей район в іншу зону”, – сказав Ляшко.

Читайте також  «Та хай би все зотліло, аби Юля була жива», – чоловік жінки, яку вбила блискавка

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело