“Пенсія пропаде у цієї категорії українців, названо умову радикального заходу”: експерти про те, кого назавжди позбавлять виплат

“Пенсія пропаде у цієї категорії українців, названо умову радикального заходу”: експерти про те, кого назавжди позбавлять виплат

Українці, які через війну виїхали за кордон, і планують залишитися там назавжди, не зможуть отримувати українську пенсію. У Пенсійному фонді розповіли, коли саме припиняється нарахування виплат.

Як інформує “biz.today.ua”, відповідно до ст. 51 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне забезпечення”, під час виїзду пенсіонера за кордон на постійне місце проживання виплата пенсії йому зупиняється. Міграційна служба передає дані про громадян ПФУ,, після чого пенсії перестають нараховувати.

Перед тим як залишати територію України, пенсіонер може самостійно подати до Пенсійного фонду заяву та документи про виїзд на постійне місце проживання за кордон та отримати пенсію за шість місяців, рахуючи з місяця, наступного за місяцем зняття з обліку за місцем проживання.

У цьому випадку не йдеться про біженців, які вимушено залишили Україну на період війни. Отримання матеріальної допомоги українськими пенсіонерами в європейських країнах не є підставою для позбавлення їх пенсійних виплат.

В Мінсоцполітики заявили, що у разі виплати пенсії на банківський рахунок, в момент зарахування кошти стають власністю особи, і вона має право використовувати їх на власний розсуд. Уряд України не контролює банківські картки біженців за кордоном, адже доступу до них немає. Тому скільки грошей отримують біженці за кордоном, відомо лише їм.

Читайте також  Олія по 100 грн? Які продукти в Україні подорожчають восени

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело