Україна стала полігоном для хакерських експериментів спецслужб РФ – СБУ

Тому на гроші НАТО буде створена лабораторію для розширення протидії кіберзагрозам.

Україна стала полігоном для хакерських експериментів спецслужб Росії, тому для протидії кіберзагрозам в Україні буде створена спеціальна лабораторія на кошти Трастового фонду НАТО. Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак в інтерв’ю Укрінформу.

“За нашою інформацією, одна з вірусних програм, а саме “Black Energy”, що була апробована в Україні, потім використовувалася російськими спецслужбами у країнах Заходу”, – повідомив глава СБУ.

За його словами, кіберзлочинність – виклик для силових відомств не лише України, а й всього світу. Саме тому на її попередження мають бути спрямовані дії не лише СБУ, а й всіх відомств, до компетенції яких безпосередньо входить захист держустанов від кібератак. Грицак повідомив, що Україні в цьому питанні допомагають, зокрема, американські колеги.

“Найближчим часом на кошти Трастового фонду НАТО в СБУ буде створена спеціальна лабораторія, яка значно розширить наші можливості з протидії кіберзагрозам”, – сказав Грицак.

Нагадаємо, міністерство фінансів і Державне казначейство України втратили 3 терабайти інформації в результаті хакерської атаки.

Минулого тижня невідомі зламали сайти Державної казначейської служби, Міністерства фінансів та Пенсійного фонду України. Згодом від кібератаки постраждав сайт Міністерства оборони. 15 грудня відбулася хакерська атака на сайт Укрзалізниці, 16 грудня зазнав атаки сайт Міністерства інфраструктури.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що за потужними кібератаками, які відбувались останнім часом, стоять кіберзлочинці з РФ.

Джерело – tyzhden.ua

Читайте також  Медична реформа: у МОЗ пояснили, якими будуть тарифи

Шукайте деталі в групі Facebook