Карантин може тривати два роки? Кабмін показав плани

В Україні Кабінет міністрів прогнозує, що поширення коронавірусу триватиме майже два роки, на цей період може затягнутися й карантин.

Карантин може тривати два роки? Кабмін показав плани

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Всі сценарії Кабмін розробляв з огляду на те, що пандемія триватиме до двох років. Перший сценарій передбачав повне скасування карантину. У такому разі, за оцінками уряду, число випадків зараження й кількість смертей різко б злетіли в кілька разів. Хоча цей варіант найбільш сприятливий для економіки країни.

Перший сценарій

Другий сценарій передбачав, що повний карантин залишили на 12-18 місяців – доки вчені не випустять вакцину. Смертей було б значно менше, а кількість заражених хоч і зросла б, але незначно.

Однак у Кабміні впевнені, що в такому разі ліки виявилися б більш згубним, ніж сама хвороба. Мовляв, число смертей через наслідки економічного шоку в рази б перевищувало кількість заражених.

Другий сценарій

Третій сценарій – плавне послаблення карантину. Саме цей варіант і почали реалізовувати в Україні. Він передбачає стрибкоподібну динаміку чисельності заражених. Після кожного важливого послаблення коронавірус починає масово поширюватися, але після крива йде вниз.

Третій сценарій

Протягом усіх двох років в Україні будуть і смерті від COVID-19, і нові заражені. Тож чекати “кінця пандемії” найближчим часом не випадає. А це означає, що до носіння масок, антисептиків і відмови від масових зібрань доведеться звикати надовго.

Читайте також  "Україну накриє масштабне поширення вірусу у ці дати, хвороба підсилиться сюрпризом": медики про штам "Омікрон"

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело