В Україні від нового року потрібно буде реєструвати домашніх тварин: що відомо
Реєстрація тварин поки добровільна.
В Україні створюють єдиний реєстр, де зберігатимуть дані про домашніх тварин: в ньому буде інформація про вакцинацію, хвороби тварин та контакти власників. Усе це в рамках Євроінтеграції.
Яких тварин реєструватимуть, коли ваш котик чи собачка з’явиться в застосунку “Дія” та як реагують на це самі власники домашніх улюбленців – з’ясовувала кореспондентка ТСН Валерія Ковалінська.
Власниця домашніх тварин Олена про єдиний державний реєстр домашніх тварин уже знає, а от чи додавати Варга ще думає.
“У мене Варг зараз знаходиться максимально в правовому полі, він чіпований, в нього вчасно ідуть всі вакцинації. Він здав СКА. Він зараз знаходиться в реєстрі в загальному і я не бачу для себе зараз необхідності плодити ці реєстри”, – каже власниця собаки і кота Олена Бодня.
Вдома з прогулянки на Варга та Олену чекає кіт. Жінка розповідає, як влітку знайшли малюка у воді.
“Він знайшов там було 3 кошенятки, 2 на жаль не вижили і 1 вижив, тому кіт у нас такий знайда, але дуже хороший. Це просто найкращі друзі зараз. Тобто я собачнік, а от він – кошатнік став”, – каже Олена.
Вона каже, що кота зареєструє.
Зареєструвати можна буде котів, собак та тхорів. Чому саме такий перелік – пояснюють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
“Тому що це найбільш розповсюджені в Україні тварини. І тхори дійсно на третьому місці”, – каже заступник міністра Денис Башлик.
А от точної кількості немає, бо на сьогодні в країні відсутня єдина база домашніх тварин. База буде доступна для всіх ветеринарних лікарів – і державних, і приватних. Останнім це дозволить видавати паспорти державного зразка.
“Реєстрацію тварин очікуємо на початку 25 року. Це січень 25-го року. Вже буде доступно для всіх відповідальних власників тварин. Чому я кажу відповідальних – тому що цей проект, так, як він є експериментальним – він є за бажанням”, – каже Денис Башлик.
Рєстрація буде безоплатною. У ветеринарній клініці розповідають – до повномасштабного вторгненння Росії до України багато людей взагалі нехтували реєстрацією тварин.
“Цікавилися лише ті люди, які досить часто подорожують і які не можуть залишити своїх улюбленців на довгий період. Ті люди стикалися з тим, що потрібно, щоб тварина була чіпована, щоб у тварини був паспорт. Щоб були всі вакцини”, – каже ветеринар Віталій Олійник.
Переваги єдиного реєстру будуть як для власників, так і для лікарів – додає він.
В Міністерстві цифрової трансформації розповідають – 2025 року документи тварини буде підтягувати і в “Дії”. Реєстрація добровільна, але розробники закликають бути свідомими та не нехтувати державним реєстром. Запроваджувати податок на тварин поки що не планують.
Джерело: ТСН
Шукайте деталі в групі Facebook