Статус Донбасу і “Північний потік”: як Меркель стала на бік Путіна всупереч США

У суботу, 11 січня, відбулася зустріч президента Росії Володимира Путіна і канцлерки Німеччини Ангели Меркель у Москві, де обидва політики зробили резонансні заяви.

Путін прямо оголосив вимогу Україні вписати “особливий статус Донбасу” в Конституцію, а війну на Сході нашої країни з російськими окупантами назвав “внутрішнім конфліктом”. Меркель же остаточно підтвердила позицію по “Північному потоку-2” і закликала завершити його будівництво, незважаючи на санкції США.

Головне із зустрічі. Тезово:
Обговорювали питання військових дій на Донбасі. Путін назвав це “внутрішнім конфліктом України”;

При цьому президент РФ “порадив” Києву вписати закон про “Особливий статус Донбасу” до Конституції;

Меркель же розкритикувала санкції США проти “Північного Потоку-2”, а також заявила, що запуск нової газової труби вигідний усім сторонам;

Раніше ж Європейський Союз всіляко критикував Росію за будівництво “Потоку”, Але в останні роки риторика сильно змінилася. Один із головних лобістів проєкту – Німеччина, яка отримає істотний прибуток від прямих поставок газу з РФ.

За словами Путіна, вони з Меркель “детально обговорили” врегулювання конфлікту в Україні.

Закон про особливий статус, на думку Путіна, “повинен стати безстроковим”.

“Необхідно закріпити особливий статус Донбасу в українській Конституції, що теж відображено в мінських угодах”, – сказав він.

“За обопільною думкою, мінські угоди залишаються безальтернативною основою для нормалізації ситуації на південному сході України”, – заявив Путін.

Меркель же додала, що на зустрічі з президентом Росії вони говорили і про “нормандський формат”. За її словами, в Парижі всі проблеми вирішити не змогли, але в результаті провели обмін полоненими і домовилися про режим припинення вогню. Ці кроки Меркель назвала правильними.

На наступному саміті вона сподівається на прогрес щодо мінських домовленостей. “У нас є тверді наміри”, – сказала канцлерка Німеччини.

Читайте також  10 грудня День ікони Божої Матері “Знамення”: історія і традиції свята

Путін зі свого боку сказав: “Важливо, що конкретні завдання, поставлені під час наших недавніх зустрічей у “нормандському форматі”, втілились у життя”.

Також Меркель підтримала будівництво газопроводу “Північний потік-2”, заявивши, що санкції США – неправильний крок.

Канцлер Німеччини заявила, що будівництво газопроводу має бути доведено до кінця, незважаючи на санкції США.

“Усі зацікавлені в диверсифікації своїх газових поставок, і вони будуть продовжувати працювати в цьому напрямку, однак це дуже важливий проєкт”, – сказала Меркель.

Канцлерка наголосила, що “Північний потік-2” можна побудувати, незважаючи на санкції США, і Берлін буде продовжувати підтримку будівництва.

“Я думаю, що проєкт можна реалізувати, незважаючи на обмежувальні заходи американців. Я хочу ще раз наголосити, що, незважаючи на всі політичні проблеми, ми вважаємо, що екстериторіальні санкції – це неправильний шлях і тому ми в подальшому будемо підтримувати цей проєкт, як ми це робили і в минулому”, – додала вона.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело