Ці українці більше не зможуть отримати польську візу: у Польщі прийняли жорстке рішення
Українські біженці більше не зможуть отримувати польську візу, перебуваючи на території Польщі. Ці послуги пропонують численні посередники.
Як інформує “biz.today.ua”, на урядовому порталі Польщі повідомили, що тепер для отримання візи слід перебувати на території країни, де розташоване консульство та куди подаються документи.
Якщо при перевірці виявиться, що на момент подачі заяви українець перебуває на території іншої держави, його документи розглядатися не будуть:
“Якщо до Генерального Консульства Республіки Польща у Львові надходить заява на отримання візи від особи, яка не проживає в Україні, заява не розглядається та повертається відправнику”.
Це проблема для українців, які не можуть повернутися на територію України.
Консульство України у Гданську опублікувало роз’яснення. Вказано, що навіть польська віза, отримана за допомогою посередників без виїзду із Польщі, не дасть права на проживання у цій країні. Справа в тому, що для цього потрібен штамп польського прикордонника про в’їзд до на сторінці паспорта, де проставлена віза.
Вказано, що отримати посвідку на проживання по такій візі практично неможливо. Особи, які перебувають у Польщі та бажають залишитися там, не покидаючи територію країни, можуть спробувати легалізуватися через воєводські управління за місцем проживання (посвідка на тимчасове чи постійне проживання).
До 4 березня 2024 року у Польщі законно можуть перебувати як українці які прибули як до та після початку повномасштабної війни з Росією на підставі польських посвідок на тимчасове проживання та польських національних віз, термін дії яких закінчився до 1 липня 2023 року.
“Ну а якщо ви скористалися з послуг посередника, перебуваючи у Польщі, то немає іншого вибору, ніж особисто розпочати заново процедуру оформлення візи з початку. Єдиною вашою сатисфакцією є можливість звернення до поліції за шахрайство, оскільки віза отримана вами в Україні під час перебування в Польщі, та й загалом, в іншій країні за межами України, жодного зобов’язання для приймаючої сторони не має”, – пояснили у консульстві.
Шукайте деталі в групі Facebook