Як і коли Трамп може завершити війну в Україні: експерт назвав найвірогідніші сценарії

Як і коли Трамп може завершити війну в Україні: експерт назвав найвірогідніші сценарії

За оцінками політолога, є висока вірогідність того, що події пришвидшаться.

Як саме може змінитися та чи зміниться кардинально військова допомога Україні, як може змінитися ситуація на полі бою найближчим часом, після перемоги на виборах в США Дональда Трампа – про це в коментарі для ТСН.ua висловив свою думку політолог Володимир Фесенко.

“З високою вірогідністю адміністрація Байдена спробує в межах своїх повноважень надати воєнну допомогу Україні, за яку було раніше проголосовано”, – каже Володимир Фесенко.

Він пояснює: “Поки президентом залишається Байден, то в межах своїх повноважень та частина воєнної допомоги, яку він своїми рішеннями може надати Україні – вона надаватиметься. Тому Зеленський і казав, що ми можемо отримати більші за обсягами пакети допомоги. Можливо, вони будуть частіше надходити. Зазвичай два рази на місяць, а тепер 3-4 рази. Безумовно, ця допомога буде продовжена і навіть посилена, щоб максимально використати ті гроші, які є в бюджеті, за який було проголосовано у квітні”.
Допомога в кредит
За словами Фесенка, питання на наступний рік ще, на жаль, не вирішено.

“Конгрес вирішуватиме у грудні питання щодо бюджету на наступний рік, зокрема питання про Україну. Ситуація матиме такий вигляд: воєнну допомогу нам можуть зберегти, але республіканці – за зміну формату. Щоб це була допомога в кредит, лендліз”, – каже політолог.

Фесенко додає: “За лендліз було проголосовано 2022 року. Ми отримували воєнну допомогу безкоштовно. А лендліз – це в борг. Таку думку висловлював і Трамп про допомогу на умовах кредиту. Ось у чому різниця. Але це треба теж ухвалити. Найімовірніше, не буде економічної, фінансової підтримки. Багато республіканців проти такої допомоги. Трамп вважає, що Україна і так отримує багато грошей”.
Можливі перші кроки Трампа щодо України
На це запитання Фесенко відповів так: “Точно ініціювання переговорів, але трохи пізніше. Я думаю, що він зараз дочекається офіційного проголошення своєї перемоги, привітань від суперника. Але після того, коли відсвяткують це, я думаю, що будуть дзвінки і Зеленському, і Путіну. А далі важливий момент. Кого він призначить як модератора переговорів? І ще один цікавий момент. Питання про переговори може порушуватися на саміті Великої двадцятки. Чи буде там хтось присутній від Трампа? Це інтрига”.
Якою може бути реакція Путіна на телефонний дзвінок Трампа
За словами Фесенка, однозначної відповіді на це запитання наразі немає.

Читайте також  Жах та знущання над дітьми: мережа вибухнула гнівом через проблеми з пробним ЗНО в Україні

“Версії різні. Хтось вважає, що Путін не піде на переговори. Таких публікацій багато. Він ставитиме ультиматуми, тому що є воєнна перевага”, – каже Володимир Фесенко.

Він продовжує: “Моя версія: Путін може погодитися на переговори, тому що вони відповідають його інтересам. Він хоче розпочати переговорну гру, але він продовжить наступ, він не припинить воєнних дій. Він тиснутиме на переговори воєнним шляхом. Головна інтрига буде не в тому, погодиться Путін на переговори чи ні. Він, найімовірніше, погодиться. Проблема буде в іншому. Він висуватиме ультиматуми стосовно України. Він вимагатиме односторонніх поступок для завершення війни. А Трамп буде, найвірогідніше, пропонувати дуже просту формулу: припинення вогню по лінії фронту, те, що у нас називають заморожуванням. Можливо, як поступка Росії – відмова від НАТО. І все. А Путін вимагатиме значно більше. Зокрема, скорочення Збройних сил, денацифікацію тощо”.

На думку політолога, головна інтрига – якщо Путін відмовиться від припинення війни на умовах Трампа.

“Як реагуватиме Трамп? Йому радять деякі люди з кола республіканців, по-перше, збільшити допомогу Україні, по друге, якщо не погодиться Путін, то спочатку попередити про жорсткі дії щодо Росії. Одна з таких дій, яка була озвучена – обвалити ринок нафти, зменшити ціну на неї. Тиснути на Путіна через його больову точку, оскільки більше грошей на війну він бере від продажу нафти”, – каже експерт.
Визначеність
Резюмуючи, політолог так висловився щодо можливого впливу американських виборів на війну в Україні: “Стало більше визначеності. Те, що розпочнуться якісь переговори – це доволі вірогідно. На мій погляд, це певна визначеність, тому що нинішня ситуація невизначена. Війна на виснаження точно працює проти наших інтересів. В чому може бути умовний позитив, хоча це не гарантовано – прискорення розвитку подій. Є певна надія, але гарантій немає. Я не очікую швидкого результату, швидкого результату від переговорів. Але визначеності про переговори стане більше – в цьому є і позитивний складник”.

Читайте також  «Я можу зупинити цю війну»: Трамп заявив, як саме закінчить війну в Україні

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело