Чи може ТЦК передати повістку через родичів: юристка пояснила, що каже закон
На практиці повістку часто передають через батьків чи інших співмешканців військовозобов’язаного.
Якщо повістку із викликом до ТЦК
було передано родичам, або співмешканцям військовозобов’язаного, а не йому особисто, це не тягне за собою юридичного обов’язку справді з’явитися до військкомату. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла адвокат юридичної компанії “Riyako&Partners” Катерина Аніщенко.Вона зауважила, що повноваження вручати повістки військовозобов’язаним, окрім працівників ТЦК, також мають уповноважені представники органів місцевої влади, місцевого самоврядування, голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК).
“Буває, що таке повідомлення про необхідність прийти до органів місцевої влади або в ТЦК для виконання військових законів вручають батькам чоловіка. Але такий документ не тягне за собою жодних юридичних наслідків, поки сам чоловік не розпишеться у отриманні повістки”, – пояснила юристка.
Катерина Аніщенко наголосила, що вручення повістки має проходити належним чином, який визначений в законі. Наразі таких шляхів тільки два: або уповноважена особа вручає особисто в руки військовозобов’язаному, або повістку надсилають поштою.
Щодо другого способу, то наразі юристка не чула про випадки, коли людину штрафували за ігнорування повістки, надісланої поштою.
“Така практика буде поширеною, але не так скоро, як деякі очікують. Так, поширюється інформація, що після оновлення на вимогу закону військово-облікових даних всім масово будуть надсилати ці повістки, що вони будуть генеруватися через систему “Оберіг”, і що будуть вручатися тим, хто оновив дані через додаток Резерв+, через ЦНАПи або шляхом особистої явки до ТЦК і СП. Такої масової практики немає. Але я думаю, це питання часу, коли таким шляхом почнуть надсилати повістки більш активно”, – зауважила вона.
Шукайте деталі в групі Facebook