Без роботи, без грошей та без поваги: ​​ухилянтам не дадуть життя

Без роботи, без грошей та без поваги: ​​ухилянтам не дадуть життя

За даними адвокатів, судимість швидше за все вплине на подальше життя чоловіків.

Варто одразу нагадати нашим читачам, що в Україні продовжується дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. За інформацією юристів, в Україні суди дедалі частіше карають в’язницею порушників мобілізаційного законодавства.

В Україні зросла кількість ухилістів, засуджених судами до реальних строків відбування покарання.

Про це журналістам повідомив адвокат Роман Симутін, який спеціалізується, зокрема й у питаннях мобілізації.

За його даними, кількість таких вироків зросла у рази. Як правило, суди карають порушників мобілізаційного законодавства трьома роками позбавлення волі. Як зазначають юристи, така судимість надалі, після відбування покарання, у багатьох випадках “зачиняє двері” для раніше засудженого.

“Взагалі людина із судимістю не зможе влаштуватися на якусь державну службу. Як показує аналіз ситуації, якщо раніше суди давали в 10%-15% реальні терміни покарання, то зараз 50%-60%. Тобто в рази збільшилася частка людей, які одержують реальні терміни покарання”, – каже Симутін.

У свою чергу, колишній глава Державної пенітенціарної служби, адвокат Сергій Старенький каже, що ті, хто отримав реальні терміни, відбувають покарання в установах із загальним рівнем безпеки.

“Раніше це називалося загальним режимом. Це звичайна колонія без посиленого нагляду. Щодо збільшення кількості винесення вироків із реальним терміном покарання: була позиція Верховного суду. У ній наголошується, що покарання умовним терміном не відповідає меті покарання. На думку суду, інші люди беруть”. приклад. Ухилився від військової служби і фактично не поніс покарання. Тобто ухилився повторно від військової служби.

Як вплине судимість на подальшу долю
За даними адвокатів, незважаючи на те, що кількість таких засуджених зростає, судимість швидше за все вплине на їхнє життя.

Читайте також  Нова доплата військовим у 50 тисяч: хто зможе отримати

“Якщо говорити про те, чи зможе така особа із судимістю обіймати посаду на державній службі, то, швидше за все, немає. Робота в правоохоронних органах також для неї буде закрита. Як і все, що пов’язано з державною таємницею. На державній службі та в правоохоронних органах проводиться службова перевірка до 5 коліна. Але якщо говорити про приватні підприємства, то тут усе залежатиме від роботодавця.

Адвокат Андрій Межирицький, котрий також неодноразово коментував тему мобілізації, каже, що в Україні є деякі посади, на які колишній засуджений не зможе потрапити.

“Для доступу на державну службу потрібно надати довідку про відсутність судимості. Така довідка формується станом на сьогодні. Якщо людина претендуватиме на роботу в ГБР, НАБУ, інших правоохоронних органах, то там проводитиметься повна перевірка та замовлятиметься повна довідка. І ось там інформація про судимість буде, після чого з’являться обмеження”, – каже Андрій Межирицький.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело