Пожежа в Чорнобилі: вогонь дістався сховищ відходів із ЧАЕС

Ситуація з пожежами в Чорнобильській зоні стала критичною. Адже вогонь вже дістався міста Прип’ять і незабаром може перекинутися на сховища радіоактивних відходів.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook член громадської ради в Державному агентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

“Ситуація критична. Зона палає. Місцева влада звітує, що все під контролем, але насправді вогонь стрімко захоплює нові території. В мене два варіанти: чи то до Кабміну не доводять реальну ситуацію, чи він обрав політику замовчування радянської влади, як у 86 році”, – зазначив Ємельяненко.

За його словами, зараз вогонь вже дістався Прип’яті та перебуває у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів “Підлісний”, де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.

Ємельяненко наголосив, що чорнобильські пожежі гасять вже десятий день, а вогонь, незважаючи на роботу рятувальників, вільно переміщується за вітром і дістався впритул до найнебезпечніших об’єктів зони відчуження.

“Але зайдіть на сторінки Кабміну, ДСНС та профільних держустанов – в них все під контролем і все гаразд. Горить тут, горить там, але це ок. І те, що ця серія підпалів за всіма юридичними ознаками є терористичним актом, який зараз вийде за межі країни та стане міжнародним, – це нормально, не звертайте уваги, ситуація штатна. На місце не допускають волонтерів та журналістів”, – обурився він.

У зв’язку з цим член громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження звернувся до представників вищої влади України із вимогою негайно відреагувати на ситуацію.

У свою чергу співробітниця “Енергоатому” Наталія Дегтяренко показала страшні кадри пожежі, яка вже впритул підійшла до конфайнменту атомної станції та 5 енергоблоку. За словами жінки, пожежники намагаються загасити Рудий Ліс, який палає.

Читайте також  “Згоріли заживо”: У страшній ДТП загинули відомий бізнесмен з дружиною

У свою чергу, радник очільника МВС Антон Геращенко і ДСНС запевнили, що ніякої загрози для ЧАЕС і сховищ ядерних відходів зараз немає. За їхніми даними, критичні об’єкти захищені від пожеж, а радіаційний фон знаходиться в межах норми.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело