Садити городину варто вчасно
Нестабільна погода ввела в оману багатьох садівників і городників. Однак відтерміновувати роботи не варто – щось можна почати робити вже.
У ці дні займайтесь підготовкою землі, грядок під майбутній посів, дезінфекцією теплиць. Знищуйте бур’яни і шкідників. Зараз можна посадити ранній редис, салати, а ще бобові і зелені культури в закритий ґрунт.
На території городу, які ви відвели під пасльонові (томати, перець, картопля і баклажани), розсипте компост. Можна вкрити цю ділянку плівкою.
Вже за декілька днів можете розпочинати висівати насіння холодостійких рослин: редис, моркву, ріпу й брукву з коренеплодів; цибулю на перо, салати і селеру з зелені; коріандр, кмин, кріп з пряних трав; горох.
Для цибулі, моркви, селери і петрушки критично важливий ранній посів, адже ці рослини потребують вологи, якої зараз багато у Ґрунті. Головне – пам’ятайте, що якщо температура повітря в ці дні нижча ніж вам би хотілось, не відкладайте посів, а просто замочіть насіння у воді. Моркву, на приклад, треба замочити на 72 години, кожні 6 годин змінюйте воду. Після – просушіть до сипучості і сійте. Цибулю – на 48 годин, воду при цьому не потрібно міняти.
На розсаду саджайте огірки, гарбузи, патисони, пізні та середні сорти капусти. Це та активність, яку ви можете сміливо проводити до кінця квітня.
Якщо у вас є бажання вже почати садити картоплю, то врахуйте, що мерзла земля категорично не підходить для вирощування картоплі, потрібно почекати прогрівання ґрунту до 8-10 ° на глибині 5-10 сантиметрів. Оскільки самий крайній термін висаджування картоплі – перший тиждень червня, можете не хвилюватись, що проґавите час на посів картоплі. Буряк же в наших широтах бажано “садити” у першій третині червня.
Шукайте деталі в групі Facebook