“Перерахунок пенсій, збільшення допомоги безробітним і…”: З 1 березня українців чекає ряд нововведень

Весна несе чимало новин. Українцям проіндексують пенсії, підвищиться допомога з безробіття, а також в Росію тепер їздитимуть по закордонному паспорту.

Пенсії підвищать, але не всім

Першого березня в Україні пройде друга за рахунком автоматична індексація пенсій. Вона торкнеться пенсіонерів за віком, вислугою років, інвалідності і втрати годувальника.

За словами начальника Мелітопольського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлани Христової, індексація пенсій буде проведена за формулою «50% інфляції + 50% зміни середньої зарплати за минулий рік».

Середньорічна зарплата в 2019 р порівнянні з 2018 року зросла на 18,8%, а інфляція склала 4,1%. Тому очікуване зростання пенсій може бути 18,8 + 4,1 = 22,9: 2 = 11,45. З урахуванням округлення отримуємо 11%.

Важливо відзначити, що індексація не торкнеться держслужбовців, науковців, помічників народних депутатів, а також тих, хто отримує максимальні пенсії (16380 грн.), І спецпенсіонерів, в тому числі судді і прокурори. Правда, в законі є застереження: якщо після індексації виявиться, що пенсія науковця або держслужбовця стане менше «трудової» за віком, її перерахують.

Не бачити індексації одержувачам соціальних пенсій – тобто тим, у кого не вистачає страхового стажу для отримання пенсій на загальних підставах.

Без індексації залишаться і молоді пенсіонери, які отримали свій статус в 2020 і 2019 роках, А також всі працюючі пенсіонери – крім тих, хто після призначення пенсії офіційно працює не менше двох років. Вони отримають перерахунок в квітні нинішнього року.

Крім цього, фактичне підвищення можуть не відчути і ті, хто отримує доплату до прожиткового мінімуму.

Таким чином, очікується, що підвищення не торкнеться орієнтовно третини українських пенсіонерів.

Встигніть вийти на пенсію раніше 60

Читайте також  “Крики і сльози відчаю”: У власному домі загинули страшною смертю молода мама і троє її діток

2020 рік стане останнім «пільговим» роком пенсійного віку для жінок. До 60 років – в 59,5 на пенсію зможуть вийти тільки жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961 р Народжені пізніше можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 року, тобто одночасно з чоловіками свого року народження.

Допомога по безробіттю зросте

Зовсім скоро в Україні збільшать допомогу безробітним громадянам – підвищення виплат відбудеться з 1 березня. Це рішення ухвалило правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Тим, кому виплати призначають з урахуванням заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю буде збільшений з 1630 до 1800 грн., Тобто на 170 грн. Якщо ж виплати призначаються без урахування заробітної плати та страхового стажу, то мінімальний розмір допомоги по безробіттю буде збільшений з 610 до 650 грн., Тобто на 40 грн.

До Росії по закордонному паспорту

З 1 березня перетин кордону з Російською Федерацією буде здійснюватися на підставі закордонного паспорта, але тільки для українських громадян, які виїжджають з України на територію РФ. Таким чином зменшується час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, а для перевірки даних відомості з закордонних паспортів будуть зчитуватися спеціальними приладами.

При в’їзді українських громадян з території РФ на територію України Держприкордонслужба буде здійснювати їх безперешкодний пропуск і за внутрішніми паспортами і свідоцтвами про народження.

Радіо подорожчає

«Укртелеком» змінює тарифну сітку на телефонний зв’язок і проводове радіо. Так, замість нинішніх 35,22 грн. проводове радіо обійдеться в 45 грн. в місяць.

З 1 березня припиняється дія знижки на щомісячну плату за послуги фіксованого телефонного зв’язку, яка діяла для абонентів (фізичних осіб) з 1 січня. Тарифи «Укртелекому» виростуть на 18-24 грн. (20-24%).

Читайте також  Вибухи в Балаклії: кількість постраждалих збільшилася до 5 осіб

Ось як зміняться тарифи компанії:

– тариф «Домашній Безлімітний» буде коштувати 123 грн. в місяць (замість 99 грн.);

– тариф «Домашній Базовий» – 117 грн. (Замість 94 грн.);

– тариф «Простий» – 73,81 грн. в місяць (замість 67,10 грн.).

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело