Серед пальм та кокосів: українка поділилася враженнями від пологів у екзотичній країні

Дарка Горова, українка, що любить подорожувати, вирішила розповісти усьому світові про свій шалений досвід народження дитини на…Балі, а також про його плюси та мінуси. Про це пише short.media.

Ми з чоловіком сиділи на веранді орендованого на Балі будинку і розмовляли про майбутніх дітей. Раптом підійшов один турист, запитав, чи не здається цей будинок, і додав: «Знайома приїде на Балі народжувати, я допомагаю знайти житло». «Не випадково він з’явився саме тоді, коли ми говорили про народження своєї дитини», – подумали ми і почали шукати інформацію про пологи на острові богів і духів.

Ризикований на перший погляд проект в Індонезії – країні, де дитяча смертність під час пологів одна з найвищих у світі – заснувала неординарна жінка, багатодітна мати, володарка премії «Герой року CNN», меценатка і всесвітньо відома акушерка Робін Лім. Її сестра померла під час пологів начебто з вини лікаря, і Робін, дуже важко переживши це, присвятила життя прийманню природних пологів.

У клініці Bumi Sehat («Здоровий світ») вдаються до медичних маніпуляцій лише коли це справді необхідно, а не за планом. Тут рідко роблять УЗД, операції здійснюють одиницям, не практикують епізіотомію, не викликають передчасні пологи, проводять мінімум аналізів, за бажанням – можна народжувати у воді. Після народження немовля одразу прикладають до грудей, а пуповину не перерізають навіть за годину.

У Bumi Sehat переконані: пологи – процес психологічний, на цьому й акцент. Щоразу, коли приходила на передпологовий огляд, акушерки обіймали мене, говорили, як чудово виглядаю, розпитували, як настрій, як спала, чи добре їла, якщо буде треба, щоб писала, дзвонила у будь-який час. Жінка сама вирішує, кого вона хоче запросити на пологи і якою буде атмосфера: свічки, музика, квіти, постільна білизна.

Читайте також  Українка у візку посіла 4-те місце на міжнародному конкурсі краси

Наприкінці 42 тижня вагітності, на 9 годині пологів, я легко і без ускладнень народила свого первістка вагою 4600 кг. Того ж місяця народили діток ще дві пари з України. І ще дві– трохи раніше. Але справжнє паломництво у клініку породілей із Росії. У штаті навіть була російська акушерка, яка допомагала з перекладом і порадами. За пологи та ведення вагітності від іноземок очікують пожертву – $1000.

Виявляється, пуповину можна взагалі не перерізати – через кілька днів вона зсихається і відпадає сама. Такі пологи називають лотосовими (плацента нагадує листок лотоса), і їх досі практикують на Балі (а колись і в Україні). Там кажуть, що плацента – потужний акумулятор енергії, і припинивши пульсувати, передавши дитині стовбурові клітини, гормони і усю кров, вона продовжує насичувати енергетично.

Половина вагітності припадала на осінь і зиму, тому ідея провести цей час в теплих краях мені дуже сподобалася. Не довелося купувати зимовий одяг великого розміру. Щодня я пила кокосове молоко й свіжі соки, їла багато фруктів та салатів. Біля нашого будинку був басейн, і займатися аквааеробікою можна було хоч цілодобово. А новонародженому не довелося давати вітамін Д – сонця на екваторі вдосталь.

Ну і, нарешті, пологи на Балі – це занурення дитини у ще одну (дуже красиву!) культуру з народження і назавжди! Вічнозелений острів богів і демонів, унікальне місце з цікавими традиціями, розкішною природою, рукотворними шедеврами і неймовірно гостинними людьми. Балійці дуже трепетно ставляться до діток, навіть обожнюють їх: вони гарантовано оточать будь-яку дитину любов’ю і турботою.

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -