За квадратні метри доведеться платити більше: зріс податок на нерухомість

Українці сплачують податок на нерухомість за так звані “зайві” квадратні метри. У 2020 податок збільшився.

Оподатковуються так звані “зайві” квадратні метри, для фізичних осіб це:

− квартири площею понад 60 метрів квадратних;

− приватні будинки площею понад 120 метрів квадратних;

− квартира + будинок загальною площею понад 180 метрів квадратних.

У Києві за кожен” зайвий” квадрат доведеться заплатити 70,84 грн, а в Одесі – всього лише 4,24 грн.

Максимальна ставка податку на нерухомість становить 1,5% від мінімальної заробітної плати за кожен метр площі вище норми. З 1 січня мінімальна зарплата в Україні становить 4 723 грн. Таким чином, максимальна ставка податку на нерухомість складе 70,84 грн за кв. м.

Однак Податковий кодекс дозволяє місцевій владі встановлювати свої ставки податку і норму площі. Наприклад, у Харкові ставку податку знизили до 1% (47,23 грн/кв.м), а неоподатковувану податком площу квартири збільшили до 85 кв. м. в Одесі фізособам і зовсім зменшили ставку на житлову нерухомість до 0,1% (4,72 кв. м), а на нежитлову – 1% (47,2 грн/кв. м). У Львові ставка для квартир−0,5% (23,61 грн/кв.м), для будинків – 1% (47,23 грн/кв. м). А ось у Києві та Дніпрі максимальну ставку податку залишили на рівні 1,5% (70,84 грн/кв.м), пише видання Сегодня.

Податок на нерухомість нараховується за попередній календарний рік.

Платіжки від Державної фіскальної служби мають надійти до 1 липня 2020. Сплатити суму, зазначену у них потрібно впродовж 60 днів з моменту отримання квитанції.

Якщо до 1 липня ви не отримаєте такої платіжки, зверніться до місцевого органу ДФС, щоб уникнути штрафу за протермінування оплати.

“Якщо прострочити сплату податку на місяць, то доведеться додатково заплатити штраф – 10% від суми податкового боргу. Якщо не платити більше місяця, то штраф буде вже 20%”, − говорить юрист Юрій Вовк.

Читайте також  В Україні може зрости середня зарплата майже на тисячу гривень

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело