Пожежі в двигуні не було! Перші висновки України, народ затамував подих

Державна комісія, створена в Україні для розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані, повідомила, що на двигунах повітряного судна не виявлено слідів пожежі.

Про це, посилаючись на джерело в комісії, написав у Facebook український журналіст Юрій Бутусов, процитувавши висновки експертів.

“Зараз наша група прибула на місце, куди звозять уламки літака. Це відкритий майданчик, куди звозять все, що знайшли в околицях. Я спостерігаю обидва двигуни літака – і не бачу на них слідів пожежі. Сюди доставлені фрагменти правого крила – там теж немає слідів пожежі. Тобто версія несправності двигунів, вибуху двигунів станом на тепер не підтверджується. Літак горів – але версія виходу з ладу двигунів не підтверджується”, – сказав інформатор.

“Нам поки не надали дані радарів контролю повітряного руху. Немає інформації, які літальні об’єкти могли знаходитися поблизу літака і зіткнутися, чи був пуск ракети. Але цю інформацію нам обіцяють надати. Обидві чорні скриньки літака знайдено. Вони пошкоджені при падінні і пожежі, але їх можна відновити”, – запевнило джерело в комісії.

Він додав, що іранці не збираються щось від когось засекречувати і відповідно до Чиказької конвенції мають намір надавати доступ до розслідування і до розшифровки чорних скриньок усім сторонам, включаючи американців, виробників літака, а також всіх країн, громадяни яких загинули.

“В Ірані сьогодні та завтра державні свята. Але розраховуємо, що один-два дні – і ми зможемо скласти всю попередню інформацію. Іранці демонструють нормальний діалог, немає сигналів, що якусь інформацію навмисно хочуть приховати, поки все досить коректно і відкрито”, – запевняє джерело. За його словами попередні результати розслідування дозволяють зробити п’ять ключових висновків.

1. Літак вийшов з ладу, на його борту виникла пожежа, але не в результаті несправності двигунів, а в результаті іншої причини. Таким чином, причини виникнення пожежі на борту не відомі. Але судячи з усього пожежа була в салоні.

Читайте також  Нарешті домовились! Країни зробили важливий крок у розслідуванні причин інциденту з літаком МАУ

2. Літак був фактично новий. І сам по собі зв’язок, і система управління, багаторазово дубльовані, вийти з ладу не могли, немає ознак несправності, про яку було б відомо наземним службам.

3. За штурвалом були досвідчений перший пілот Олексій Наумкін, з нальотом в 12 тисяч годин, другим пілотом був Сергій Хоменко з нальотом в 7,6 тисяч годин, колишній військовий льотчик. Немає сумнівів, що обидві цих людини мали високу стійкість до стресів і були добре підготовлені до дій в екстремальних умовах. Вивести їх з рівноваги могла тільки раптова подія, яка одночасно вразила б систему зв’язку, управління і екіпаж величезного літака. Якихось звичайних технічних причин для цього бути не може.

4. Відсутність будь-яких переговорів з диспетчером і відсутність пожежі в двигунах говорить про те, що версія терористичного акту, зіткнення з дроном або вибуху зенітної ракети вельми вірогідна.

5. Записи радарів аеропорту покажуть обстановку в момент катастрофи, і тоді буде ясно, зближувалися якісь об’єкти чи ні. Тому ракетну версію зараз виключати не можна.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело