Вступив в силу закон про корупцію

Виплата викривачу корупції за інформацію в правоохоронні органи не перевищуватиме 12,5 млн гривень.

Закон про викривачів корупції вступив в силу в середу, 1 січня 2020 року, про що свідчить документ в парламентській газеті Голос України, опублікований ще 16 листопада.
Згідно з текстом закону, документ набув чинності 1 січня 2020 року.

Законом передбачено право викривачів корупції на винагороду. При цьому уточнюється, що воно гарантується, якщо хабар або завдані державі збитки в 5000 і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб (з 1 грудня це 2102 гривень), тобто фактично перевищує 10 млн гривень.<Розмір винагороди визначає суд у межах 10% від хабара або завданих збитків. У той же час, виплата за донос не буде вище 3000 мінімальних заробітних плат – 12,5 млн гривень.

Документ звільняє викривачів корупції від юридичної відповідальності за повідомлення про можливі факти корупції, якщо вони виявилися помилковими. Повідомлення про корупційні злочини можна буде подавати анонімно. Такі сигнали підлягають розгляду, якщо вони стосуються конкретної особи, а також містять дані, які можуть бути перевірені.

Однак, причетні до схем викривачі корупції не зможуть отримати винагороду. У той же час, співучасник корупційних злочинів зможе розраховувати на звільнення від кримінального переслідування, якщо надасть допомогу в розслідуванні.

Читайте також  Стало відомо яке місце посіла Україна в глобальному рейтингу якості життя

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело