“Тільки через рік, восени”: Зеленський потужно звернувся до українців. Будемо захищати людей!

Ліміт на володіння сільськогосподарською землею можуть зменшити після відкриття ринку.

Максимально допустимий ліміт на володіння землею “в одних руках” можуть зменшити до 10 тисяч гектарів проти нинішніх 50 тисяч гектарів.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до села Красна Слобідка у Київській області.

“Давайте від одного до 10 тисяч гектарів розглядати на комітеті (Верховної Ради з питань аграрної політики, де наразі перебуває законопроєкт – прим.ред.), запропонуємо цифру, зменшимо концентрацію з 50-20 тисяч гектарів, приберемо (із законопроєкту – прим.ред.)”, – сказав він, закликавши розглянути законопроєкти про підтримку малих фермерів до кінця поточного року.

За словами президента, після ухвалення закону щодо земельної реформи буде певний підготовчий етап до повноцінного запуску ринку.

“Мораторій можна буде зняти тільки після ухвалення та підписання закону. А потім потрібно ще працювати з реєстрами, щоб усе було чисто. І ринок може запрацювати тільки через рік, восени. Тому що повинна бути довга підготовка до продажу землі”, – пояснив він.

Окремо Зеленський запевнив фермерів, що побоювання стосовно рейдерства після запровадження ринку землі безпідставні, оскільки держава захищатиме власників.

“Нехай люди не бояться, що забиратимуть землі, будемо захищати людей. Іноземцям не продаємо, питання з продажем іноземцям вирішили – правки внесли”, – додав він, зауваживши, що питання продажу землі іноземцям буде винесене на всеукраїнський референдум уже після відкриття ринку.

Читайте також  Скільки коштуватиме гектар української землі після відкриття ринку: озвучено цифру

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело