Підрахували, скільки можна випити кави за день без шкоди для здоров’я

Найкращий спосіб підбадьоритися – випити горня ароматної гарячої кави. Однак викликаний кофеїном прилив енергії може по-різному впливати на організм.
Про це пише likar.info.

Згідно з підрахунком довідника «World drink trends», щорічно в світі випивають 500 000 000 000 горнят кави того чи іншого виду, а середній показник споживання одним жителем планети становить 4,2 кг кавових зерен в рік. Українці зайняли 62 місце в списку, вживаючи лише 1,4 кг.

У Фінляндії та Швеції випивають близько 200 літрів на душу населення в рік. Трохи відстають Австрія, Португалія та Естонія – в цих країнах на одного жителя припадає приблизно 100 літрів.

Скільки кофеїну міститься в напоях:
– Чорна кава – 65-120 мг
– Еспрессо – 30-60 мг


– Латте або капучіно – 100-120 мг
– Енергетичні напої – 80-100 мг
– Чай – 10-50 м

Якщо ви утримуєте рівень споживання кофеїну нижче 400-500 мг, ви поза зоною ризику. Це безпечна норма, яка не викликає таких побічних ефектів, як підвищення частоти серцебиття, безсоння, тривожність, дратівливість, запаморочення і погіршення зору. Бариста, наприклад, так і роблять: п’ють приблизно по 1-2 горняті кави і парі чашок чаю протягом дня. Данну норму вони, як і люди, які мають справу з кавою, кавомани вибрали для себе інтуїтивно. А як стверджують лікарі, саме такий спосіб і є правильним. Не пийте кави просто так, за компанію. Пийте тільки тоді, коли хочеться. Так ви і визначите свою норму.

Будьте пильні: кофеїн впливає на роботу серця і нирок, надає певний ефект на нервову систему. Симптоми ви відчуєте відразу.

Кофеїн впливає на центральну нервову систему, збільшуючи частоту серцевих скорочень і кровотоку. Ви відчуваєте прилив енергії, концентрація уваги підвищується миттєво. Але в тому-то і справа, що короткострокова дія стимулюючого ефекту і є недолік напоїв з кофеїном. Під час енергетичних спадів почуття втоми настає приблизно через годину після того, як кофеїн засвоївся в організмі.

Читайте також  Нові симптоми! Вчені зробили тривожну заяву про коронавірус. Мають знати всі!

У чутливих людей високий рівень кофеїну (особливо після обіду) також може вплинути на сон або призвести до неспокійної ночі. Але з часом наш організм адаптується до кофеїну. Наприклад, якщо раніше однієї чашки підбадьорливого напою для вас було більш ніж достатньо, то зараз вам хочеться другу і третю. Встановивши для себе чіткий ліміт, який приймає ваш організм, ви знайдете ключ до того, щоб не пити каву занадто багато і занадто часто.
Пити занадто багато кави ще й шкідливо для вашої фігури, адже у багатьох випадках додаються зайві калорії за допомогою цукру, молока, вершків і сиропів. У чорної кави і еспрессо міститься мінімум калорій в порівнянні з латте і капучіно. Крім того, якщо протягом тривалого періоду регулярно пити каву з молоком, це призводить до того, що в печінці накопичуються жири.

Надмірне споживання кави, ймовірно, також означає, що ви п’єте недостатню кількість води. Зневоднення викликає у нас почуття втоми, млявості і може уповільнювати роботу травної системи, а значить вас будуть мучити печія, метеоризм, здуття. Тому, замість того щоб піддатися спокусі і випити зайву чашку кави, краще налийте собі склянку чистої води.

Людям з хворобами серця необхідно бути особливо обережними з споживанням кави. Кофеїн здатний значно прискорити серцевий ритм. Якщо ж з серцем у вас все в порядку, 400-500 мг кофеїну на добу – ваша приблизна норма.

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -

Загрузка...
загрузка...