Ціну на газ визначить суд: Нафтогаз хоче оскаржити постанову уряду

В окружному адміністративному суді Києва повідомили, що НАК “Нафтогаз” хоче оскаржити постанову уряду, якою нині регулюється ціна на газ для населення.

Ціну на газ визначить суд: Нафтогаз хоче оскаржити постанову уряду

У повідомленні суду йдеться, що “Нафтогаз” звернувся із позовом, у якому просить визнати протиправною та незаконною постанову від 5 червня, якою уряд вчергове намагався визначити чинники для розрахунку цін на газ для населення.

Наразі суд вирішує, чи відкривати провадження за цим адміністративним позовом.

5 червня цього року уряд ухвалив постанову, у якій уряд збільшив кількість показників, на які має орієнтуватися “Нафтогаз”, коли визначає ціну на газ для населення.

Згідно з урядовою постановою, тепер ціна газу визначається залежно від найменшого з таких показників:

– ціна газу для промисловості за попередній місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості імпортованого газу за попередній місяць, середньозважену ціну газу на Українській енергетичній біржі,
– ціну газу, зафіксовану в іншій урядовій постанові – №867 від жовтня 2018 року.

Згідно із дорученням уряду від 7 серпня “Нафтогаз” має знизити серпневу ціну на газ на 265 грн. за тисячу кубів.

Уряд наводить такі розрахунки можливих цін:

Мінекономрозвитку – середня митна вартість імпортованого газу в липні склала 4812 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

Українська енергетична біржа – газ на серпень у липні продався за ціною 4654 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

НАК “Нафтогаз” – газ для промисловості по передоплаті, що встановлена на серпень, 4640 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

Або за ціною ПСО, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867, що на липень розрахована, як 7185 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

Читайте також  Резонансне ДТП у Львові за участі сміттєвоза: загинули відразу два пішохода

“Найнижчою виявилася ціна НАК “Нафтогаз”, – йдеться в урядовому повідомленні. – Тому ціна газу в серпні для населення, без ПДВ без тарифів на транспортування та постачання, складе 4640 грн за тисячу кубічних метрів, що менше на 265 грн, ніж ціна в липні 4905 грн”.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -