“Відлякують і бентежать Львів”: Садовий запропонував вирішити проблему безпритульних у місті

На засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради мер Львова Андрій Садовий запропонував готелям раз на тиждень відкривати доступ для бездомних містян.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Мер вважає, що бездомним людям потрібно митися, аби не відлякувати забезпечених містян, а відповідальним за це має бути місцевий бізнес.

«Є така нетипова ситуація, коли на лавках, особливо вранці, відпочивають люди, які не мають де мешкати. А їхній зовнішній вигляд насправді трохи відлякує і бентежить львів’ян. Продумайте модель, щоби хоч раз на тиждень ці люди могли би відвідувати баню. В нас готелі мають SPA. Може, “Гранд готель” долучиться», – доручив мер управлінню соціального захисту ЛМР та своїй заступниці з гуманітарних питань.

У Фінляндії, натомість, вважають, що проблеми соціалізації бездомної людини краще допомагає вирішити надання їй власного житла. Безпосередньо у Гельсінки заступниця мера Санна Весіканса коментувала, що людей, незалежно від їхніх проблем, перш за все треба захистити від смерті на вулиці.

З 2007 року Фінляндія запровадила національну програму Housing First, яка дозволила скоротити кількість бездомних до 6 600 по всій країні у 2018 році. Зазначимо, що у 1987 році цей показник становив 18 тисяч людей. До програми залучають міську владу, волонтерів та неприбуткові організації.

Виконавчий директор програми Юха Каакінен розповідає, що вигідніше позбутися бездомності, аніж намагатися керувати нею. Державний житловий фонд Фінляндії видає безпритульним містянам квартири на все життя та допомагає сплачувати аренду. Житло може бути комунальним, з кімнатою для занять спортом та сауною.

Як розповідають ВВС самі містяни з бекграундом життя на вулиці, власний дім мотивує їх задовольняти свої базові потреби та шукати роботу. Нарко- та алкозалежним людям допомагають соціальні служби неподалік житла. Їх також вчать фінансовій грамотності.

Читайте також  “Клуби густого диму здійнялись над містом”: У Франції горить собор Паризької Богоматері

Державне забезпечення людини без своєї домівки обходиться фінському бюджету за рік до 9600 євро дорожче, ніж забезпечення містян з дахом над головою.

Англійська благодійна організація Crisis довела, що фінська модель працюватиме й в інших країнах, зокрема, економічно це може бути уп’ятеро вигіднішим.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -