Заробітчанка розповіла правду про роботу в Європі: її слова змусять передумати кожного

Не було їжі і покрівлі, врятувала українку тільки доброта людей

Тетяна Швець протягом 16 років працювала в Іспанії. Вона виконувала різну просту роботу: мила посуд у ресторанах, прибирала в квартирах заможних людей та інше, передає “Знай.ua”.

Жінка офіційно мала працевлаштування, отримала тимчасовий дозвіл на житло, але в минулому році, коли в черговий раз їхала додому, на угорсько-українському кордоні у неї забрали паспорт і депортували.

На поточний момент жінка отримує мінімальну пенсію в Україні: 1300 гривень. Її не вистачає на проживання. Пропонують влаштуватися прибиральницею або продавцем за декілька тисяч гривень.

Жінка відпрацювала 18 років на підприємстві “Кварц” у відділі технічного контролю, після цього пішла секретарем в УМВС в Чернівецькій області, коли скоротили – була секретарем в школі. Навіть торгувала на тротуарі гарбузами на Калинівському ринку, грошей не вистачало на життя.

Шукала роботу більше двох тижнів, доводилося харчуватися в церкві. Іноді там виносили печиво з молоком або пляшку води. Потім жінка виявила оголошення, що потрібна працівниця в ресторан в Іспанії.

Через деякий час її добре знали в тому місті і рекомендували на роботу. З офіційними документами і візою гастарбайтера вона приїжджала щороку на відпустку в Україну.

У 2012 році у жінки закінчився термін дії закордонного паспорта. У Барселоні їй його продовжили на 10 років. Але його не замінили на документ нового зразка, так як бланків в організації не виявилося.

На кордоні у неї взяли паспорт і довго перевіряли. Прикордоннику не сподобався штамп, сказав, що розмитий, тому забрав документ і на п’ять років депортував з Шенгенської зони.

Тепер мігрантка зайнята судами, так як вона хоче оскаржити рішення. Жінка зазначає, що на кордоні у неї вимагали 500 євро, щоб вирішити питання.

Читайте також  Лікарі закликають позбутися килимів, постіль “просмажувати” на сонці, а штори змінити на жалюзі

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -