Скільки українців гине без паска безпеки: шокуюча статистика

Статистика про кількість жертв у ДТП України щороку вражає. Люди в авто могли б вижити, якби були пристебнуті. Про міфи, штрафи та необхідність пасків безпеки – читайте у матеріалі 24 каналу.

Використання пасків безпеки в Україні
За даними досліджень в Україні, паски безпеки використовують 23% автомобілістів.

Як змусити українців користуватися пасками безпеки – читайте у матеріалі 24 каналу

Найбільш свідомі водії у столиці, майже 53% користуються пасками безпеки. У Дніпрі – 26%, у Харкові – 14%. Аутсайдером у цьому списку став Хмельницький – лише 9% водіїв використовують паски безпеки.

Статистика шокує – у 2018 році через ДТП загинули понад 3 тисячі українців, ще понад 30 тисяч – травмувалися. У патрульній поліції пояснили, що людських жертв було б удвічі менше, якби користувалися ременями безпеки.

“Паски безпеки рятують, яка б це не була швидкість. Система безпеки в авто без паска може нанести травми більші, ніж могла б від нього вберегти”, – пояснив перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Міфи про паски безпеки
• На задньому сидінні пристібатися необов’язково

У поліції розвінчують цей міф – під час зіткнення не пристебнутий пасажир може вбити, того хто сидить попереду.

Дивіться краш-тест з непристебнутим пасажиром на задньому сидінні:

Підвищення штрафів за їзду без пасків безпеки
Підвищити відповідальність за невикористання пасків – можуть вже незабаром. Законопроект внесли до парламенту. Згідно з ним, за непристебнутий пасок водію доведеться заплатити не 51 гривню, а 510 гривень.

До слова, у 2018 році аналогічний законопроект не отримав достатньо голосів депутатів у другому читанні. Тоді нардепи пропонували збільшити штрафи в 17 разів – до 867 гривень.

Читайте також  Вакцинація або "за власний рахунок". Українців вже завтра почнуть відсторонювати від роботи: список професій

 

 

Шукайте деталі в групі Facebook


-