Штрафи та конфіскація “євроблях”: автовласники готують протести і сподіваються на Раду

Штрафи та конфіскація “євроблях”: автовласники готують протести і сподіваються на Раду

У “євроблях” залишилося менше двох тижнів. З 24 травня поліція зможе штрафувати і конфіскувати авто на іноземних номерах. До цієї дати власники машин ще можуть розмитнити свої авто, але вже за повними акцизами. Хоча до 22 лютого “євробляхи” мали 50%-ву знижку. У листопаді 2018 року Верховна Рада зменшила розмір акцизу на ввезення авто, а “євробляхам” дала 50%-ву знижку на три місяці. Пільговий період закінчився. За цей час українці встигли розмитнити 218 тис. авто, а за різними оцінками автомобілів на єврономерах до 2,5 млн.

Крім “пряника”, парламент ввів і “батіг” у вигляді посилення штрафів і мір покарання аж до конфіскації.

Однак власники машин на єврономерах, які не захотіли платити податки, не хочуть і позбавлятися своїх авто. Громадянська організація “АвтоЄвроСила” вже заявила про майбутні протести.

“Євробляхи” готуються блокувати Київ
Часу на розмитнення було мало, скаржаться власники авто на єврономерах. Пільговий період замість трьох місяців за фактом тривав трохи більше місяця. Так вийшло через те, що Кабмін довго встановлював порядок проведення розмитнення. А в січні було багато вихідних і свят.

“В результаті у людей реально було лише 40 днів пільгового розмитнення. Але вони дали колосальний результат”, – відзначає голова організації “АвтоЄвроСила” Олег Ярошевич.

За 50%-вою знижкою на акциз українці встигли розмитнити 218 тис. авто на іноземних номерах. Але машини розмитнюють і зараз, щоправда, без пільг. Наприклад, в квітні українську реєстрацію отримали 22,5 тис. старих авто, йдеться в звіті “Укравтопрому”. Половина всіх машин старше 10 років. А всього “євроблях”, за різними оцінками, від 600 тис. до 2,5 млн.

Читайте також  Євробляхерам пішли на поступки, але радіти зарано: які вимоги депутати не хочуть навіть чути

І тепер ті, хто не розмитнився, готуються виходити на протести. Власники “євроблях” оголосили про проведення акції під Верховною Радою 15 травня.

“Ми виходимо проти карального закону і вимагаємо його відстрочити, щоб люди могли заробити гроші для розмитнення. Але основна вимога – зміна законодавства, скасування коефіцієнта віку автомобіля в формулі розрахунку акцизу. Це основна вимога, і воно буде все-таки для нової Верховної Ради, яка, ми сподіваємося, прийде вже восени цього року”, – прокоментував Ярошевич.

Перший день акції під будівлею парламенту “АвтоЄвроСила” обіцяє провести мирно, в рамках чинного законодавства.

“Якщо протести не допоможуть, то стоятимемо до останнього. Це буде масова акція і, я думаю, що представники влади повинні вирішити питання”, – додав Ярошевич.

Проти чого протестують
Протестувати є проти чого. Власникам “євроблях” загрожують заочні штрафи і конфіскація транспортних засобів. Замість штрафу в 8500 грн, за порушення транзитного режиму доведеться заплатити 170 тис. грн. Посилено і режим тимчасового ввезення. Закон дозволяє іноземцю ввезти автомобіль на термін до року. Тепер якщо він захоче в’їхати до України довше, ніж на 30 днів, йому доведеться отримувати тимчасову держреєстрацію.

Це перекриє одну зі схем ввезення авто. Якщо сьогодні литовець може приганяти євробляху до України і передавати її українцеві, то тепер поліція знатиме, коли машина в’їхала і хто її ввіз. За передачу автомобіля іншій людині загрожує штраф 34 тисячі гривень. Це половина вартості самої “євробляхи”. Стільки ж доведеться заплатити за “таксування” на авто з єврономерами.

Право ввезти машину на іноземних номерах залишили і для громадян України. Але тільки для тих, хто проживає за кордоном. У цьому режимі можна ввезти тільки один автомобіль. За кожний наступний треба заплатити заставу в розмірі вартості розмитнення машини.

Читайте також  У Чехії автомобіль на смерть збив 15-річну дівчину зі Львівщини

Які тепер штрафи:

якщо авто в режимі транзиту затримається в Україні на день, то штраф буде невеликий – 170 грн;
якщо в режимі тимчасового ввезення прострочити виїзд, штраф становитиме 850 грн
від 20 до 30 днів – 85 тис. грн;
понад 30 днів – 170 тис. грн і конфіскація автомобіля. Такий же штраф за розбирання євробляхи на запчастини.
Штрафуватимуть заочно. За порушення митних правил фіскальники самі надішлють штраф на адресу реєстрації протягом трьох днів після закінчення терміну перебування в Україні. При цьому протокол про адмінпорушення вважається врученим порушнику, навіть якщо людина не живе за адресою, яку вона вказала. Податківці також відразу повідомлять про порушення до поліції.

Поліція ж тепер автоматично отримуватиме інформацію про всі авто на іноземних номерах. Так правоохоронці зможуть зупиняти машини і перевіряти терміни їх перебування в Україні. До цього єдиної бази у митників і поліції не було.

Рада може відкласти “батіг”
“Євробляхам” можуть піти на поступки, а міри покарання – відкласти. У парламенті зареєстрували законопроект №10263, який пропонує перенести введення нових штрафів і конфіскації авто на 180 днів.

У пояснювальній записці до законопроекту його автор зазначає, що так можна знизити напругу в суспільстві.

“Метою прийняття проекту Закону є продовження термінів пільгового ввезення транспортних засобів на митну територію України, тобто для розмитнення раніше ввезених на територію України автомобілів з іноземною реєстрацією, ще на шість місяців”, – говориться в пояснювальній записці до проекту.

Цього і хочуть власники “євроблях”. Принаймні, поки що.

В “АвтоЄвроСилі” готують звернення до новообраного президента. Однак, ще не факт, що коли закон набуде чинності, Володимир Зеленський вже приступить до обов’язків. І він не зможе скасувати чинний закон. Тому в організації головну надію покладають на переобрання парламенту.

Читайте також  Волонтер: Я жив по сусідству з Петром Порошенком і бачив, коли він повертався додому. Я бачив його спочатку і бачу тепер..

“Поки ми сподіваємося на Верховну Раду, яка може хоча б відстрочити дію закону. А потім ми активно братимемо участь у виборах в Раду. І сподіваємося, восени новий парламент змінить закон”, – поділився Ярошевич.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -