Щорічна перездача на водійські “права”: юрист розповів що варто знати українцям

Зниження терміну дії водійських прав до 1-2 років, як пропонують деякі активісти, не має сенсу, тому що це неефективно. Також немає сенсу вводити щорічний медогляд для всіх водіїв. Про це заявляє автоюрист Єгор Штокалов.

Якщо водіям доведеться щорічно перездавати на права, то, на думку Єгора Штокалова, виникне кілька проблем. Деякі професійні водії (наприклад, таксисти) на екзамені можуть не відповісти на яке-небудь каверзне або «зарозуміле» запитання, але на дорозі вони не порушують жодного правила. Тому що в цьому їм допомагає досвід і т. д.

Що ж стосується щорічних походів до лікарів, то українське водійське посвідчення має певний термін придатності, після закінчення якого водій зобов’язаний заново відвідувати лікаря. Влада не може зобов’язати всіх водіїв регулярно проходити медогляд, оскільки немає законодавчої бази.

Тим часом, нещодавно стало відомо, що Міністерство охорони здоров’я розробило законопроект, що передбачає щорічні медогляди водіїв. Щоправда, не всіх, а тільки тих, які мають певні проблеми зі здоров’ям (хворе серце). Щорічні огляди лікарі пояснюють тим, що так можна вчасно помітити прогресування хвороби (отже, заборонити людині сідати за кермо).

Читайте також  Чи є обов’язковим носіння масок? Юристи нагадали, що говорить закон

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -