Вчинки, яких батькам краще уникати

Ми хочемо забезпечити наших дітей найкращим, що є в цьому світі, і дати їм усе те, чого самі були позбавлені у своєму дитинстві. Але іноді ми переходимо межу, і наші, як нам здається, прояви любові не приносять дітям нічого доброго. Перш ніж ситуація вийде з-під контролю, зверніть увагу на поради, запропоновані нижче. Далі описані деякі дії та вчинки, які батьки не повинні здійснювати у ставленні до своїх дітей ні за яких обставин.

1. Примушувати дітей відчувати себе головними в сім’ї

Дуже важливо, щоб діти відчували себе оточеними любов’ю й особливими для своїх тата й мами, але якщо при цьому істотно страждає авторитет батьків, негативні наслідки не змусять себе довго чекати. Затвердження батьківського авторитету передбачає встановлення меж, заборон і обмежень, необхідних для виховання дитини. Але пам’ятайте, що, покладаючи на дітей певну відповідальність, що дуже важливо для їх розвитку, ваш батьківський обов’язок полягає в тому, щоб спрямовувати їх і допомагати досягати успіху в усіх починаннях.

2. Довіряти дітям розпоряджатися занадто великими сумами грошей

Гроші – це інструмент, а не прикраса. Чим раніше ви зможете пояснити це своїм дітям, а вони засвоїти, тим багатше вони стануть. Незважаючи на те що ми живемо в епоху величезного розмаїття товарів й значної кількості всіляких варіантів доступу до них, усіма фінансовими ресурсами повинні управляти батьки. Дитині буде психологічно важко справлятись, якщо ви довірите їй велику суму грошей або будете купувати дорогі ювелірні прикраси чи апаратуру, і в результаті вона виросте невдячною людиною, якій заборгував цілий світ.

3. Позбавляти дітей роботи

Робота – це важливий аспект життя. Кожний відповідальний дорослий повинен працювати, щоб заробляти на життя. Розуміння цього аспекту допоможе дітям досягти успіху в майбутньому. Цілком зрозуміле бажання батьків захистити своїх дітей від важкої роботи, але, давши їм життєво важливий урок, яким є цінність праці, ви захистите їх більш надійно. А коли наблизиться період закінчення школи та вступу в університет, вам треба буде встановити певні очікування від своєї дитини, які будуть мотивувати її на нові зусилля й роботу над собою. У результаті вона оцінить те, що заробила власною працею, і буде пишатися цим.

Читайте також  Україну накриють сильні дощі: названо дату сильного похолодання

4. Не вчити дітей віддавати

В якості одного з найбільш важливих уроків батьки повинні пояснити дитині, чому для неї важливо віддавати. Так влаштоване життя. Людина бере й віддає. Не стримуйте бажання своїх дітей простягати руку допомоги й займатись волонтерською діяльністю чи благодійністю.

5. Не вимагати від дітей вдячності

Ви можете думати, що ваша дитина заслуговує на все, що отримує, і нікому нічого не винна. Але такий підхід не розвине в ній духу вдячності. У свою чергу, такі прості слова, як «дякую», примушують дітей розуміти значення й цінність усього того, що вони отримують і що мають.

6. Вести себе як розпещена дитина на очах у своїх дітей

Нам, батькам, необхідно подавати приклад своїм дітям. Наші діти повинні бачити, що нам притаманне почуття відповідальності, що ми послідовні й тактовні. Ми не повинні нити та скаржитись на очах у своїх дітей.

7. Не встановлювати для дітей межі дозволеного

Діти за своєю природою люблять, щоб їх ніжили, пестили і плекали. Але в обов’язки батьків це не входить. Ви покликані піклуватися про те, щоб діти виросли вихованими та приємними у спілкуванні людьми. Для цього призначені заборони й обмеження; якщо їх немає, то дитина росте зухвалою, не проявляє повагу до людей, які її оточують.

8. Виконувати всі дитячі забаганки

Батькам необхідно вибирати, що вони готові давати своїм дітям, а що ні. Існує велика різниця між бажанням мати новий гаджет чи отримати цукерку. Саме батьки повинні вирішувати, коли треба виконати дитяче бажання, а коли ні.

9. Дарувати дітям незаслужені подарунки

Якщо вашій дитині набридла стара іграшка й ви змушені придбати нову, тільки щоб припинити її ниття, ви подаруєте дитині цю річ несправедливо. Діти повинні отримувати подарунки, коли натхненням і бажанням керується дарувальник, тобто батько, який цим демонструє, що вони «заслуговують» їх і досить відповідальні, щоб дбайливо поводитись із ними, що діти й повинні надалі підтвердити своїми діями. Отже, сенс у тому, щоб не балувати дитину, не потурати її примхам, а дарувати подарунки виважено й розсудливо.

Читайте також  Дитину повернули до життя після 2-годинної зупинки серця

10. Піддавати дітей негативному впливу

Ідеться про те, що ваші діти можуть проводити час з невихованими дітьми без будь-якого втручання своїх батьків. Іноді корисно брати дітей у товариство дорослих людей, які здатні поділитись із ними своїми глибокими знаннями й досвідом. Запрошуйте до себе додому знайомих, які беруть участь у волонтерській роботі, або тих людей, які могли б своїм прикладом справити позитивний вплив на вашу дитину. А нездорові відносини з деякими однолітками тільки псують дітей.

11. Знімати з дитини відповідальність

Дитина повинна нести відповідальність за свої рішення та вчинки. Так, ваша дитина буде робити помилки, але якщо ви знімете з неї відповідальність за них, вона не зможе зрозуміти важливості вміти зробити висновки зі своїх помилок.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -