Це “конфлікт”, а не військове вторгнення: Кравчук зробив нову обурливу заяву

Перший президент України Леонід Кравчук в ефірі російського пропагандистського телеканалу, 27 листопада, заявив, що захоплення РФ українських військових катерів — це “конфлікт, а не військове вторгнення на територію України”.

Про це він заявив в ефірі НТВ.

Кравчук заявив, що введення воєнного стану в Україні — це компроміс між політичними силами та суспільством. На запитання, чи вторгалась Росія в Україну, Кравчук заявив, що вторгнення не було.

“Є конфлікт у Керченській затоці, але це не вторгнення. Нам потрібно бути дуже обережними, спокійними, розумними і далекоглядними, щоб не потрапити у пастку. І, можливо, Росія у цьому є зацікавленою. Я завжди казав, що є військовий конфлікт, який зараз існує між Росією й Україною, але ми його називаємо “агресія”. Воєнний стан можна було ввести і раніше, але це таке. Ми маємо зараз говорити про те, чи дає воєнний стан докорінні зміни в українському суспільстві. Я можу сказати: ні. Головне, це добитися миру та спокою на Сході”, — заявив Кравчук.

Окрім того, перший президент України Леонід Кравчук заявив, що на даний немає підстав для обмеження прав і свобод громадян в умовах воєнного стану.
Так, відповідаючи на запитання, чи загрожує воєнний стан правам і свободам громадян України, Кравчук зазначив: «Загрожує (правам і свободам ) за умови прямого вторгнення ворога. Зараз немає прямого вторгнення. Є гібридна війна, конфлікт. Те, що сталося в Керченській протоці, я не вважаю це прямим вторгненням, тому немає підстав для обмеження прав і свобод».

Він нагадав, що чинний президент України в розмові з секретарем НАТО, лідерами європейських країн заявив про те, що чергові вибори в країні, незважаючи на введення воєнного стану, відбудуться обов’язково, Конституція не буде порушена, і права і свободи людей будуть забезпечені.

Читайте також  З 1 червня: До українців звернулися з екстреною зявою. Цього чекали всі

«Таким чином, громадськість зарубіжна і держави зарубіжні – наші партнери зрозуміли дію президента та Верховної Ради. Тепер нам потрібно, щоб це все, що заявлено, виконувалось абсолютно точно, без вільного тлумачення», – сказав Кравчук, закликавши громадськість контролювати ситуацію.
«Я не виключаю, що спроби обійти або використати воєнний стан в політичних цілях можуть бути. Але ми не повинні цього допустити», – наголосив він. Кравчук додав, що введення воєнного стану «не може виправдати зниження боротьби з корупцією, не може виправдати зниження життєвого рівня людей в Україні, не може знизити реформи – медичні та інші».

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -