14 відомих у всьому світі речей, які створили українці

Знаємо, що хтось налічить тих речей, винаходів, досягнень значно більше, і ми щиро цьому втішимося. І мріємо, щоб наші земляки «понапридумували», створили і сконструювали ще 14 тисяч різних корисних речей:)

А поки що дізналися, що завдяки українцям і вихідцям з України з’явилися (даємо від найсвіжіших до найдавніших), пишуть “ukrainky“.

Розв’язання задачі про пакування куль.

Над цією надважливою задачею, яка допомагає в корекції помилок у мобільних телефонах, інтернеті й космічних дослідженнях, «билися» досвідчені математики всього світу. А розв’язала її тридцятирічна киянка, доктор природничих наук Марина В’язовська. Вирішення зайняло у неї два роки, займає 23 сторінки, визнано науковою спільнотою «приголомшуюче простим» і нагороджене престижною премією Салема. Марину зараз запросили працювати до Федеральної політехнічної школи Лозанни.

Один з найпопулярніших нині мессенджерів WhatsApp.

Його створив киянин Ян Кум, програміст, сім’я якого ще у 1990-х роках емігрувала до США. Зараз йому лише 42 роки, а статок складає 9,5 мільярдів доларів.

Унікальні зйомки оскарівського «Титатніка».

Саме виходець з Керчі кіномеханік Анатолій Кокуш запропонував режисеру Джеймсу Кемерону «прикріпити» камери до рухомих об’єктів і тим самим посилити візуальні ефекти. За це згодом отримав дві нагороди за технічні досягнення в кіноіндустрії, а сама технологія використовувалася у всіх відомих стрічках: від «Таксі» і «Трої» до «Гаррі Поттера» і «Дванадцяти друзів Оушена».

Протезування мітрального клапана сeрця.

Вперше здійснив легендарний хiрург Микола Амосов. Він народився у селянській сімї в Череповці, але майже півсторіччя прожив і працював у Києві і саме тут зробив життєво важливі дослідження сeрця і хiрургiчнi винаходи.

Ракетно-космічна техніка і космонавтика в цілому.

Все це – плід досліджень і роботи конструктора Сергія Корольова, житомирянина. Він сконструював і «запустив» першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший в історії штучний супутник Землі, а також був куратором першого польоту людини в космос.

Читайте також  Одним по 500 грн, а іншим – 1500 грн: пенсії можуть помітно змінитись

Академія танцю при «Гранд-Опера» у Парижі.

Найвідомішу балетну школу заснував видатний танцюрист, балетмейстер Серж Лифар. Він народився у передмісті Києва в селі Пирогів, у юності потрапив до Франції, де й прожив все життя, але до кінця своїх днів вважав себе українцем. Кажуть, навіть саме з цієї причини відмовився від звання почесного парижанина, яке йому пропонував сам Шарль де Голль.

Школа мікробіології, імунoлoгії і патoлoгії.

Її заснував нобелівський лауреат, вчений Ілля Мечников – родом з невеликого села під Харковом.

Гелікоптер.

Його ще в 1931 році розробив, а в 1940-му вперше підняв у повітря київський авіаконструктор Ігор Сікорський, щоправда вже живучи у США. І одразу отримав замовлення для армії Штатів. Згодом він же очолював створення і першого літака-амфібії.

Електронну систему телебачення.

Автором “первісного телевізора” є фізик і винахідник Борис Грабовський – народжений у засланні син відомого українського поета Павла Грабовського. Борис сконструював ще у 1928 році так званий «телефорт», але визнання і патент, як першовинахідник, отримав аж через тридцять років. До речі, він також сконструював прилад для орієнтації сліпих і апарат для глухонімих.

Найвідоміша різдвяна пісня Carol of the Bells.

Вона відома у нас, як «Щедрик», написана подолянином Миколою Леонтовичем.

Психоаналіз.

Так-так:) Можливо, прозвучить перебільшено і зухвало, але якби не було Зигмунда Фрейда, не було б психаналізу, а пана Зигмунда не було б без його батьків-євреїв з України. Мати майбутнього психолога народилася у Бродах на Львівщині, росла в Одесі, а батько з’явився на світ у Тисмениці (тоді Галичина). Потім вони переїхали у Бучач, що на Тернопільщині, а звідти вирушили до Німеччини, а згодом до Австрії.

Читайте також  Розцілували потяг Путіна: посіпаки Кремля влаштували вакханалію на вокзалі.

Прототип кіноапарата.

Одесити Йосип Тимченко і Микола Любимов у 1893 році придумали, як поєднувати картинки у рухоме зображення і як все це демонструвати глядачам. Навіть провели два показові сеанси в Одесі, але… забули запатентували. Через два роки після цього зробили брати Люм’єр.

Рентгенівський апарат, точніше, його прообраз і перший у світі рентгенівський знімок людського скeлeта.

Досягнення належить Івану Пулю, уродженому на Тернопіллі, який за десятиріччя до Вільгельма Рентгена створив першооснову рентгенівського апарату і вивчав дію променів.

Прототипи підводних човнів.

Вперше, за даними істориків, наші козаки конструювали свої «Чайки»: судна з вирізьбленої зсередини колоди, «обшиті» очеретом. Вони досягали в довжину до 20 метрів, вміщали десяток чоловік і могли занурюватися, залишаючи над водою лише верх «колоди».

Так хочеться, щоб наступного року до ця кількість винаходів збільшилася ще на один. А краще два. А ще краще на десять:)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -